Zuhal Olcay’a Erdoğan’a Hakaretten Dava

Sanatçı Zuhal Olcay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

12.12.2017 - 15:41
12.12.2017 - 15:41
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nca hazırlanan iddianameye göre, 155 Polis İhbar Hattı’nı arayan bir kişi, Zuhal Olcay’ın, 5 Ağustos 2016’da, İstanbul Kadıköy’de bir mekanda şarkı söylediği sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içerecek şekilde eliyle hareket yaptığını iddia etti.

Söz konusu ihbarın Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesi üzerine Olcay hakkında soruşturma açıldığı aktarılan iddianamede, Olcay’ın mekanda çekilen görüntülerinin bilirkişi marifetiyle incelendiği kaydedildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim