Kimdir?

Ziynet Sali Kimdir? Ziynet Sali Nereli ve Kaç Yaşında?

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu, sevgilisi Ahmet Kural tarafından darp edildikten sonra savcılığa giderek şikayette bulunmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ziynet Sali ismi de ön planda yer aldı. Peki Ziynet Sali kimdir?

Ziynet Sali tarafından Sıla’ya atılan mesajlar gündemde geniş bir yer bulurken, Ahmet Kural’ın bunları duyduktan sonra sinirlerine hakim olamaması ve Sıla’ya şiddet uygulaması akabinde yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı.

Ziynet Sali Kimdir? Ziynet Sali Nereli ve Kaç Yaşında?

Ziynet Sali Kimdir?

29 Nisan 1975 tarihinde Kıbrıs’ta dünyaya gülen ünlü şarkıcı Ziynet Sali, babasının görevi nedeni ile ailesi Londra’ya göç etmek zorunda kalmış ve çocukluğunun ilk yıllarını burada geçirmiştir. 1981 senesinde ailesi ile birlikte Kıbrıs’a geri dönen Sali, eğitim hayatına başladıktan sonra Polatpaşa Lisesi‘nde öğrenimini tamamlar.

1994 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat bölümünün sınavlarını kazanan Sali, müzik eğitimine başlayarak profesyonel sahne çalışmaları da gerçekleştirir. Konservatuar senelerinde birçok müzikhol ile beraber eğlence yerlerinde sahne alan Sali, 1999 senesinde mezun olur.

2000 yılında Dost Müzik şirketi ile BA-BA isimli şarkıyı Türkçe ve Yunanca okuyarak dikkat çeker. Bunun sonrasında Yunan repertuarına ilgi duymaya başlar. 2004 senesinde ikinci albümü Amman Kuzum ile ülke çapında ses getiren Sali, Zordur Oğlum şarkısı ile Avrupa’da yapılan halk oylamasında ilk sırayı alır.

Daha sonrasında çıkardığı albümünde yer alan Herkes Evine ve Beş Çayı şarkıları ile dillerden pelesenk olur. Atina ve Selanik gibi kentlerde de konserler veren Sali, iki de sinema filminde rol alır.

Ziynet Sali son olarak 2008’de Bizde Böyle, 2010’da Rüya, yine aynı yılda Bize Yeter, 2012 yılında da Alışkın Değiliz albümleri ile müzik piyasasında kendisine yer bulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu