Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Zeytinyağlı saç maskesi tarifleri

Zeytinyağını sadece mutfakta kullanmakla kalmıyorsunuz değil mi? Bu eşsiz besini saçlarınızda da kullanarak mucizelerinden mutlaka faydalanmalısınız. İşte saçlarınıza iyi gelecek zeytinyağlı saç bakım maskesi tarifleri…
Eklenme:
 Zeytinyağlı saç maskesi tarifleri

Zeytinyağının faydaları artık herkes tarafından bilinmekte, sadece mutfakta değil saç bakım kürlerinde de kullanmaya başladığımız zeytinyağlı birçok tarifi sizler için hazırladık. Bu içeriğimizde birbirinden faydalı besinleri birleştirerek saçlarımızı zeytinyağı mucizesi ile tanıştıracağız.

Sarımsaklı zeytinyağlı saç maskesi

Sarımsak ve zeytinyağı saç konusunda en başarılı besinler arasında gelen ikilidir. Özellikle dökülen saçları tekrar geri döndürme konusunda sarımsaklı ve zeytinyağlı saç maskesi önerilen karışımlardan en güçlüsüdür. Maskeyi uygulamak için 10 adet sarımsağı iyice ezin ve üzerine zeytinyağı ekleyin. İyice karıştırdığınız bu karışımı saç derinize uygulayın ve 30 dakika kadar saçınızda bekletin. 15 gün boyunca saçlarınıza her akşam bu maskeyi uyguladığınızda saç diplerinizin daha sağlıklı olduğunu ve dökülmelerin azaldığını artık fark edeceksiniz.

Yoğurt ve zeytinyağlı saç maskesi

Kalsiyum içeren gıdalardan biri olan yoğurt, zeytinyağının faydaları ile birleştiğinde saçınızda güzel bir değişim sağlayacak. Bu maske için 1 bardak yoğurt, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 su bardağı su ve 1 yemek kaşığı limon suyu. Limon suyu hariç tüm malzemeleri karıştırıp bir kremsi bir maske elde edin. Karışımı kuru saçlarınıza uygulamaya başlayın. 30 dakika boyunca saçınızda beklettiğiniz maskeyi ılık su ile durulayın ve ardından limon suyunu saçınıza sürüp birkaç dakika beklettikten sonra yeniden durulayın. Düzenli olarak saçlarınıza uygulandığınızda kuru saçların yumuşaklık kazandığını, dökülen saçların ise sağlıkla yerine geldiğini fark edeceksiniz.

Yumurta ve zeytinyağlı saç maskesi

Hepimizin dolabında bulunan yumurta ve zeytinyağından oluşan bu maske tarifi saçlarınızda muhteşem bir değişime yol açacak. Protein bakımından yüksek olan yumurta ve vitamin bakımından eşsiz olan zeytinyağı birleşince saçların ihtiyacı olan nem karşılanıyor. Maskeyi hazırlamak için öncelikle bir adet yumurtayı bir kap içine kırın ve iyice çırpın. Zeytinyağını da çırpılmış yumurtanın içine ekleyerek homojen bir şekilde karıştırın. Maskeyi sürdüğünüz saçlarınızı bir bone ya da havlu ile kapatarak en az 30 dakika bekleyin. Bu maskeyi her hafta bir defa uygulamadığınızda saçlarınızdaki değişime inanamayacaksınız.

Muz ve zeytinyağlı saç maskesi

Özellikle saç yapısı kuru olanlara önerdiğimiz bu maske nemli ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlayacak. Özellikle boyadan yıpranmış saçları yeniden canlandıran bu maske için ihtiyacınız olan sadece; 1 adet orta boy muz ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı. Maskeyi hazırlamak için öncelikle muzu mutfak robotundan geçirin ve sıvı bir kıvam almasını sağlayın. Sıvılaşan muzun içine zeytinyağını ilave edin ve güzelce karıştırın. En az 1 saat saçınızda bekletin. Muz ve zeytinyağından oluşan bu maskenin mucizesini görmek için haftada bir defa maskeyi tekrarlayın.

Ballı zeytinyağlı saç maskesi

Antioksidan içeriği olan mucize besin bal, zeytinyağı ile buluşunca saçlarınız hem güçleniyor hem de muhteşem bir parlaklık kazanıyor. İhtiyacınız olan ise; 2 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı zeytinyağı. Bu iki eşsiz besini saçlarınıza sürerek daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu maskeyi saçlarınıza dipten uca sürün ve saçınızın nemli kalması için bir bone ile kapatın. 30 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Zeytinyağını saça uygulamanın püf noktaları

Saçlarınıza zeytinyağı sürmeden önce güzelce tarayın.

Zeytinyağını ılık olarak saçlara uygulamak faydasını arttıracaktır. Bunun için mikrodalga fırınına veya bir cezveye koyduğunuz zeytinyağını ılıdıktan sonra saçlarınıza uygulayın.

Zeytinyağı ile saçlarınıza masaj yaptıktan sonra, zeytinyağına batırdığınıza tarak ile saçlarınızı tekrar tarayın. Bu işlem saçın yağı iyice emmesini sağlayacaktır.

Saçlarınıza uyguladığınız zeytinyağını en az 30 dakika beklettikten sonra şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayın ve sıcak su yerine ılık su ile durulayın.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Doğal saç bakım yağları ve faydaları
22 10 2020 - 13:27
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri
21 10 2020 - 16:08
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Yorum Yap