Genel

Zelensky, Putin İçin Açtı Ağzını Yumdu Gözünü: ‘İkinci Adolf Hitler…’

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, BM’deki konuşması öncesinde ABD kanalı CBS News’e verdiği röportajda, Putin için açtı ağzını yumdu gözünü.

Detaylar…

Kaynak: https://nypost.com/2023/09/18/zelensk…

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, BM’deki konuşması öncesinde ABD kanalı CBS News’e verdiği röportajda, endişelendiren noktalara parmak bastı.

Neredeyse bir buçuk yıldır Rusya ile savaşta olan Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul görüşmeleri öncesinde röportaj verdi.

Zelensky, röportajında “3. Dünya Savaşı’nı önlemek için her gün öldüğünü” ifade ederek “Biz tüm dünyanın değerlerini savunuyoruz. Ve en büyük bedeli ödeyen de Ukrayna halkıdır” şeklinde anlattı.

Biz gerçekten özgürlüğümüz için savaşıyoruz, ölüyoruz, biz bir kurgu değiliz, biz bir kitap değiliz.

“Dünyayı yok etmekle tehdit eden nükleer bir devletle gerçek bir savaş veriyoruz” diyen Zelensky, “Biz bu savaşta ölüyoruz. Ukrayna düşerse, Ruslar Polonya’ya ulaşırsa, sırada ne var? Üçüncü Dünya Savaşı mı?” sözleri ile korkuttu.

ABD’nin Ukrayna’ya sağladığı finansal desteğine minnettar olduğunu belirten Zelensky, Putin’i, Nazi Almanyası’nın faşist lideri Adolf Hitler’e benzetti.

Ruslar dünyanın saygısını kaybetti. Putin’i seçtiler, yeniden seçtiler ve ikinci bir Hitler yetiştirdiler. Bunu onlar yaptı. Zamanda geriye gidemeyiz. Ama durdurabiliriz.

3. Dünya Savaşı hakkındaki uyarılarını yineleyen Zelensky, “Tüm dünya Putin’i durdurmak mı yoksa bir dünya savaşının fitilini ateşlemek mi istediğimize karar vermeli” diyerek tüm dünyaya çağrıda bulundu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/zelensky-putin-icin-acti-agzini-yumdu-gozunu-ikinci-adolf-hitler-1173322

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu