Zarrab’ın Mal Varlığına El Koyuldu

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
2 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

İran kökenli Türk iş adamları arasına yer alan Reza Zarrab, bilindiği üzere uzun bir süre önce ABD’de yakalanmış ve tutuklanmıştı. Bir süredir dava süreci devam eden Zarrab ise geçtiğimiz günlerde itirafçı olmuş ve Türkiye’deki bazı bakanlara rüşvet verdiğini kabul etmişti. Zarrab’ın iddiaları gündeme bomba gibi düşerken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeni bir soruşturma başlatıldı. Bilindiği üzere Zarrab’ın itirafçı olması nedeniyle hain olduğu belirtilmiş ve Türkiye’nin sırlarını açığa çıkardığı da açıklanmıştı. Yaşanan olaylar sonrasında ise soruşturma başlatıldı ve yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Yakınlarının da Mal Varlığına El Koyuldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Reza Zarrab için oluşturulan soruşturma sonrasında ilk olarak kendisinin ve yakınlarının mal varlığına el koyuldu. Yapılan açıklama ise şu şekilde; ‘Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklu olarak yargılana Reza Zarrab’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenilirliği, iç ve dış siyasal konularda gizli kalması gereken bilgilerin yabancı bir devlet lehine casusluk maksadıyla kullanması nedeniyle mal varlığına el koyulmuştur. Ayrıca Reza Zarrab’ın yakınlarının mal varlığı da yine gerekli incelemelerin yapılması ve yargılama sürecinin tamamlanması için el konulmaya karar verilmiştir’ denildi.

Reza Zarrab ve Ebru Gündeş çiftinin avukatları ise dava ile ilgili açıklama yaparken, önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerin yaşanacağı belirtiliyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com