Yüzü Daha İnce Göstermek için Makyaj Hileleri

Makyaj hileleri sayesinde yüzümüzdeki kusurları kamufle etmek mümkün olduğu gibi yüzü daha ince ve kendimizi daha zayıf göstermek de mümkündür. Makyajla yüz inceltme konusu yazımızın devamında..
Yorum Yap
4 dk okuma süresi
1 Eylül 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Güzel görünmenin yanı sıra pek çok beğenmediğimiz özelliği de kapatmak için kullandığımız makyaj, doğru ürünlerle yüzü daha ince ve haliyle bizi daha zayıf göstermeye yarayabiliyor.Yüzü ince göstermek için makyajnasıl yapılmalıdır, öğrenmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

yüzü ince göstermek için makyaj

Makyaj kadınların kendini daha özgüvenli ve mutlu hissetmelerine yarayan bir gereç olsa da bir yandan doğru ürünler ve doğru tekniklerle makyajın bir sanata dönüştüğü gerçeğini de reddedemeyiz. Kusurları kamufle ederek başlayan bu işlemde, kadınların sıkça dert yandıkları yüzlerindeki şiş görünüm de saklanabilmektedir.

Bazı kadınlar hali hazırda zayıf ve kemikli bir yüze sahip olsa da bazılarımız fiziğinden bağımsız olarak bile şişkin yüz hatlarına sahip olmakta ve bu görünümü daha da zarif bir şekilde göstermek istemektedir. Bu anda imdada yetişen makyaj ise doğru dokunuşlarla büyük değişimler yaratabilmektedir.

Yüzü İncelten Makyaj Hileleri

Öncelikle yüzü daha ince göstermek için fondöten kullanımında iki farklı tona sahip olmamız gerekmektedir. Bu tonlardan biri ciltle aynıyken, diğeri daha koyu renkte olmalı ve koyu olan gölgelendirme işleminde kullanılmalıdır. Pek çok kadının düştüğü bir makyaj hatası cildi daha aydınlık ve açık göstermek için ciltten daha açık tonda bir fondöten kullanmaktan yana olsa da bu hata nedeniyle kusurlar daha belirgin bir hal alır.

Tenle aynı renkte olan ürünü fırça ya da sünger yardımıyla tüm cilde uyguladıktan sonrakontür nasıl yapılırkonusuna yavaşça geçiyor ve koyu renk olan ürünle elmacık kemiklerinin alt kısmını ve burun kenarlarını gölgelendiriyoruz. Bunun için ince bir fırça kullanmaksa işleri kolaylaştıracaktır.

Bir aydınlatıcı yardımıyla elmacık kemiklerinin üst kısmını belirginleştirmekse yanaklara çıkık ve kemiklere çukur bir görünüm sağlayacak bir diğer adımdır.

yüzü ince göstermek için makyaj

İşlemin mantığı ince ve çukur görünmesi gereken yerleri koyu, belirgin görünmesi gereken bölgeleri parlak renklerle belirginleştirmektir.

Kullanılan allık ve bronzerlar da bu işlemin birer parçası olup elmacık kemiklerinin alt kısmından dışa doğru, fırçadaki fazla ürün üfleyip uzaklaştırıldıktan sonra uygulanmalıdır. Seçtiğiniz ürün mat ya da parlak olsun, yumuşak hareketler yardımıyla rengin iyi bir şekilde dağıldığından emin olmak gerekmektedir.

Yüzü İnce Göstermek için İpuçları

Dikkatleri dudaklara doğru yoğunlaştırmak ve bunun için etkileyici renklerde rujlar kullanmak da yüzü daha ince göstermenin bir diğer ipucudur. Koyu renkler seçmek dudakları ince gösterip yüz makyajını fazla geri planda bırakabileceğinden dolayı parlak ve açık renkli rujlar tercih edilerekyüz incelten makyaj modelleritamamlanmalıdır.

Yüz incelten makyaj nasıl yapılırsorusunun bir diğer yanıtı da göz kapaklarındaki tercihlerimizde saklıdır. Gözlere uygulanan farların koyu tonlarda ve geçişli şekilde uygulanması yüzü olduğundan daha ince gösterebilmekte, böylece açık renkteki rujla uyum yakalanabilmektedir.

Kaşlar ve kirpikleri de dahil ettiğimiz zaman yüzümüz kesinlikle istediğimiz şaşırtıcı değişimi tamamlamış demek olacaktır. Bunun için kirpiklerin mutlaka dolgun ve uzun görünmesini sağlayan ürünler kullanmalı, kaşları kitlerden yardım alarak doldurmalı ve olabildiğince gür ve kalın şekilde kullanmalısınız.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com