Kadın

Yüzü Daha İnce Göstermek için Makyaj Hileleri

Güzel görünmenin yanı sıra pek çok beğenmediğimiz özelliği de kapatmak için kullandığımız makyaj, doğru ürünlerle yüzü daha ince ve haliyle bizi daha zayıf göstermeye yarayabiliyor. Yüzü ince göstermek için makyaj nasıl yapılmalıdır, öğrenmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Yüzü Daha İnce Göstermek için Makyaj Hileleri

Makyaj kadınların kendini daha özgüvenli ve mutlu hissetmelerine yarayan bir gereç olsa da bir yandan doğru ürünler ve doğru tekniklerle makyajın bir sanata dönüştüğü gerçeğini de reddedemeyiz. Kusurları kamufle ederek başlayan bu işlemde, kadınların sıkça dert yandıkları yüzlerindeki şiş görünüm de saklanabilmektedir.

Bazı kadınlar hali hazırda zayıf ve kemikli bir yüze sahip olsa da bazılarımız fiziğinden bağımsız olarak bile şişkin yüz hatlarına sahip olmakta ve bu görünümü daha da zarif bir şekilde göstermek istemektedir. Bu anda imdada yetişen makyaj ise doğru dokunuşlarla büyük değişimler yaratabilmektedir.

Yüzü İncelten Makyaj Hileleri

Öncelikle yüzü daha ince göstermek  için fondöten kullanımında iki farklı tona sahip olmamız gerekmektedir. Bu tonlardan biri ciltle aynıyken, diğeri daha koyu renkte olmalı ve koyu olan gölgelendirme işleminde kullanılmalıdır. Pek çok kadının düştüğü bir makyaj hatası cildi daha aydınlık ve açık göstermek için ciltten daha açık tonda bir fondöten kullanmaktan yana olsa da bu hata nedeniyle kusurlar daha belirgin bir hal alır.

Tenle aynı renkte olan ürünü fırça ya da sünger yardımıyla tüm cilde uyguladıktan sonra kontür nasıl yapılır konusuna yavaşça geçiyor ve koyu renk olan ürünle elmacık kemiklerinin alt kısmını ve burun kenarlarını gölgelendiriyoruz. Bunun için ince bir fırça kullanmaksa işleri kolaylaştıracaktır.

Bir aydınlatıcı yardımıyla elmacık kemiklerinin üst kısmını belirginleştirmekse yanaklara çıkık ve kemiklere çukur bir görünüm sağlayacak bir diğer adımdır.

İşlemin mantığı ince ve çukur görünmesi gereken yerleri koyu, belirgin görünmesi gereken bölgeleri parlak renklerle belirginleştirmektir.

Kullanılan allık ve bronzerlar da bu işlemin birer parçası olup elmacık kemiklerinin alt kısmından dışa doğru, fırçadaki fazla ürün üfleyip uzaklaştırıldıktan sonra uygulanmalıdır. Seçtiğiniz ürün mat ya da parlak olsun, yumuşak hareketler yardımıyla rengin iyi bir şekilde dağıldığından emin olmak gerekmektedir.

Yüzü İnce Göstermek için İpuçları

Dikkatleri dudaklara doğru yoğunlaştırmak ve bunun için etkileyici renklerde rujlar kullanmak da yüzü daha ince göstermenin bir diğer ipucudur. Koyu renkler seçmek dudakları ince gösterip yüz makyajını fazla geri planda bırakabileceğinden dolayı parlak ve açık renkli rujlar tercih edilerek yüz incelten makyaj modelleri tamamlanmalıdır.

Yüz incelten makyaj nasıl yapılır sorusunun bir diğer yanıtı da göz kapaklarındaki tercihlerimizde saklıdır. Gözlere uygulanan farların koyu tonlarda ve geçişli şekilde uygulanması yüzü olduğundan daha ince gösterebilmekte, böylece açık renkteki rujla uyum yakalanabilmektedir.

Kaşlar ve kirpikleri de dahil ettiğimiz zaman yüzümüz kesinlikle istediğimiz şaşırtıcı değişimi tamamlamış demek olacaktır. Bunun için kirpiklerin mutlaka dolgun ve uzun görünmesini sağlayan ürünler kullanmalı, kaşları kitlerden yardım alarak doldurmalı ve olabildiğince gür ve kalın şekilde kullanmalısınız.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu