Yüzü 10 Yaş Genç Gösteren Pirinç Maskesi ile Kırışıklıklara Elveda

Işıl ışıl parlayan pürüzsüz bir cilde sahip olmayı herkes ister. Fakat ne yazık ki yaşımız ilerledikçe cildimiz kırışıyor ve rengimiz de soluyor. Peki, bu yaşlanma etkilerini biraz daha geciktirmek istemez misiniz? O halde mutlaka bu pirinç maskesini deneyin.

22.06.2018 - 18:27
22.06.2018 - 20:12
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Yaşımız ilerledikçe bunun etkilerini en çok cildimizde görüyoruz. Cildimiz karışıyor ve ne yazık ki yılların izini yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başlıyor. Fakat yine de ilerleyen yaşın cilt üzerindeki etkilerini geciktirmek mümkün. Eğer yaşınız kaç olursa olsun hala genç görünmek istiyorsanız bunun kolay yollarını denemenizde yarar var.

Evde sadece bir kaç malzeme kullanarak hazırlayabileceğiniz harika bir pirinç maskesi tarifi ile cildinizin yaşlanma etkilerini silmeniz ve geciktirmeniz mümkün. İsterseniz gelin bu doğal karışımlı maske nasıl hazırlanıyor birlikte bakalım.

Maskenin Ana Malzemesi Pirinci Tanıyalım

Öncelikle bu muhteşem maske içerisinde kullanacağımı ana malzemeyi tanıyarak işe başlayalım. Malum Japonya dünya genelinde pirincin en çok değer gördüğü yer olarak biliniyor. Pirinç Japonların sadece yemek kültüründe özel bir yer kaplamakla kalmıyor aynı zamanda güzellik için de pirinçten yararlanılıyor. Hatta öyle ki yıllar önce pirinç tarlalarında çalışan Asyalı kadınların işlerini bitirdikten sonra yüzlerini pirinç suyu ile yıkadıkları iddia ediliyor. Kadınların yüzü bu su sayesinde uzun süre güneş altında çalışmalarına rağmen bronzlaşmıyor ve hiç yıpranmıyormuş. Bilim insanları da bunu fark ettikten sonra pirincin cilde olan faydalarını araştırmaya başlamış ve cilt güzelliği için pirincin kullanımı o dönemlerden bugüne kadar gelmiş.

Asyalı kadınların hangi yaşta olursa olsun genç göründükleri de varsayarsak pirincin cilde faydalarını bizim de keşfetmemizin zamanı gelmiş demektir. O halde gelin pirincin cilde faydaları neler birlikte bakalım…

  • Pirinç suyla temas ettiğinde fitik asit üretir ve bu sayede peeling görevi görerek ciltten ölü derilerin atılmasını sağlar.
  • Gözenekler pirinç suyu sayesinde temizlenir ve cilt yumuşar.
  • Ayrıca pirinç suyunun peeling özelliği ciltteki kahverengi lekelerin açılmasını ve cildin beyazlamasını sağlar.
  • Yaşlanma etkilerini azaltan pirinç cilde parlaklık verir ve kırışıkların azalmasını sağlar.
  • Cildi sağlıklı bir görünüme kavuşturur, cildi sıkılaştırır.
  • Ellerinize ve cildinizi güneşe çıkmadan önce sürmeniz durumunda güneşin zararlı etkilerinden korunmanın sağlar.
  • Siyah nokta ve sivilce oluşumunu önler

Cilt Gençleştiren Pirinç Maskesi Tarifi

Pirincin cilde faydalarını da öğrendikten sonra gelin bu faydaları nasıl kullanacağınıza bir bakalım. Eğer yüz güzelliğiniz yıllar geçse de aynı kalsın istiyorsanız şimdi size vereceğimiz pirinç maskesi cildinize bol bol uygulayın. Sadece 3 basit malzeme ile evde doğal bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu maske sayesinde dilediğiniz her daim genç görünecek.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı bal

3 çay kaşığı pirinç

1 yemek kaşığı süt

Yapılışı:

Pirinçleri bir kabın içerisinde soğuk suyun içine koyarak yumuşayana kadar pişirin. Daha sonra pirinçleri süzün ancak pirinçleri haşladığını suyu kesinlikle dökmeyin. Bu sırada sütü ısıtıp ılımaya bırakın ve daha sonra bu sütün içerisine süzdüğünüz pirinçleri ekleyin. Bu iki malzemeyi iyice harmanlayıp içine bal ekleyip yeniden karıştırın. Sizi gençleştirecek olan maskeniz artık hazır. Cildinizi kuru ve temiz bir hale getirerek bu maskeyi yüzünüze uygulayın. Maske yüzünüzde 15 dakika bekledikten sonra da yüzünüzü pirinç suyuyla durulayın.

Uygulanışı:

Doğal malzemelerle hazırlanan bu maskeyi haftada bir defa cildinize uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak maskeyi kullanmanız durumunda yaklaşık 2 ay içerisinde cildinizdeki büyük değişikliği sizde fark edeceksiniz.

Önemli not: Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz cildiniz maskenin içerisinde bulunan bazı malzemelere karşı alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle bünyesi alerjik olanlar doktora başvurmadan asla maskeyi kullanmamalıdır.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim