1. HABERLER

  2. NEDİR?

  3. Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?
Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?

Vücudumuzda, zamanın etkilerinin en çok görüldüğü yeryüzümüz. Fakat yüz yogası ile daha genç ve sağlıklı bir yüze sahip olmak mümkün.

A+A-

Çevresel faktörler, stres, biyolojik yapı ve daha birçok etken cildimizin ve özellikle de yüzümüzün yaşlanmasına neden olur. Yaş ilerledikçe, ciltteki bozulma da daha çok ön plana çıkmaya başlar. Birçok insan, yılların yüzündeki etkisini azaltmak için kimyasal çözümlere yönelir, ancak bu hem ciltte olumsuz etkiler yaratır, hem de ekonomik anlamda bir hayli pahalıdır. Bunun yerine yüz yogası ile ciltteki yaşlanma etkilerinden kurtulmak mümkün.

Yer çekiminin etkileri, yaşlanma, yüz kaslarının zayıflaması gibi birçok nedenle yüzümüz deformasyona uğrar. Yüz yapısı, insanın doğumundan ölümüne kadar değişim evresini sürdürür. Zaman içerisinde yüz kasları da zayıflar ve incelmeye başlar. Bu da yüzün sarkmasına ve kırışmasına neden olur. Yüzün bütün kaslarını çalıştırarak, bu deformasyonun önüne geçmek mümkün. Kasları çalıştırmak için yapılan bu hareketlerin genel de bir adı var. Bugün size yüz kaslarını toparlayan ve kırışıklık, yaşlanma ve sarkma gibi deformasyonların önüne geçen yüz yogasından bahsedeceğiz.

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?

YÜZ YOGASI NEDİR?

Bir çeşit spor olarak düşünebileceğiniz yüz yogasında germe ve gevşetme gibi basit egzersizler ile yüz kasları çalıştırılır. Bu hareketlerin amacı, cilt sağlığının ve yüz kaslarının korunmasıdır. Ancak, bu hareketler doğru yapılmazsa hiçbir etkisi olmaz. Bu hareketler sayesinde günlük rutininden kurtulan yüz kasları, adeta spor yapmış olur. Tamamen doğal hareketlerden oluşan yüz yogasının en önemli avantajı ise cildinizin tamamen doğal şekilde kırışıklıklardan kurtulmasıdır. Bu yöntemin son yıllarda popülerliği giderek artmaktadır. Çünkü hiçbir operasyon uygulanmadan, kimyasal ürün kullanmadan, sadece bu hareketleri düzenli olarak yapmanız durumunda zaman içerisinde yüz sıkılaşır ve yılların izleri de silinmeye başlar. Yani, yaşlanma etkilerinden kurtulmak için artık bıçak altına yatmaya gerek yok. Sadece yüz yogası ile bu etkileri silmek mümkün. Hatta doğru ve planlı şekilde hareketleri yaparsanız, sonuç almaya da çok kısa bir süre içerisinde başlarsınız.

YÜZ YOGASNIN YARARLARI NEDİR?

Yüz yogası, tıpkı bedeninizi çalıştırmak için yaptığınız diğer sporlar gibi yararlıdır. Nasıl ki, kontrollü ve doğru spor yapılması durumunda vücudunuzda faydalar görülüyorsa, yüz yogası egzersizleri ile de aynı şekilde fayda görülür. Yüz yogasının en önemli faydası cildi daha gergin, diri, canlı ve sağlıklı hale getirmesidir. Yüzünüzdeki kasları çalıştıran bu hareketler sayesinde yüzdeki sarkmalar ve yaşlanma etkileri en aza iner, düzenli olarak devam edilmesi durumunda da tamamen yok olur. Yüz yogası, hiçbir kimyasala ya da estetik ameliyata gerek kalmadan, yüzü kusursuz hale getirmeye yarar. Yani, daha temiz, parlak, gergin ve sağlıklı bir cilt için sadece cilt yogası yapmak yeterli olacaktır.

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?

YÜZ YOGASI NASIL YAPILIR?

Yüz yogası için önce bir uzmana danışmakta yarar var. İnternet üzerinde bu konuda bir çok video bulmak mümkün, ancak en doğrusu uzman yardımı almaktır. Yüz yogası yapmak için belli bir saat yoktur, ancak belli bir düzende yapılırsa etkisi görülür. Bu hareketler için bir yaş sınırı da yoktur. Her yaş grubunda kişiler bu egzersizleri yapabilir. Diğer bir konu ise yüzün her bölümü için farklı egzersizler olması ve buna uygun olarak çalışılmasıdır. Başta da belirttiğimiz gibi yüz yogası için mutlaka bir uzman yardımı almakta ve teknikleri doğru uygulamakta yarar vardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.