Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Yapılır? Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

NAVİGASYONYuvarlak Yüzler için Saç KesimiKare Yüzler için Saç KesimiUzun Yüzler için Saç KesimiKalp Şeklinde Yüzler için Saç KesimiOval Yüzler için Saç Kesimi Saçlarını değiştirerek görünümüne yepyeni bir hava katan kadınlar için saç kestirmek bakım ve yenilenme demektir. Ancak saçları kestirirken modele karar vermek önemli bir sorunsal olup bu esnada kişinin yüz biçimini baz alarak doğru […]

26.07.2018 - 22:40
26.07.2018 - 23:15
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Saçlarını değiştirerek görünümüne yepyeni bir hava katan kadınlar için saç kestirmek bakım ve yenilenme demektir. Ancak saçları kestirirken modele karar vermek önemli bir sorunsal olup bu esnada kişinin yüz biçimini baz alarak doğru kararı vermesi önemlidir. Çünkü farklı yüz tiplerinin saçlarla olan uyumu da farklı olacaktır. Daha genç ve güzel görünmenizi sağlayacak yüz biçimine göre saç modelleri fikirleri aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

yüz tipine göre saç kesimi

Yüz Tipine Göre Saç Kesimi

Yuvarlak Yüzler için Saç Kesimi

Yüzü yuvarlak olan kadınların alın ve şakak bölgelerini daha hareketli ve belirgin bir hale getirecek modeller seçmesi gereklidir. Saçları çeneyle aynı hizada kestirmek yüzde basık bir etki yaratacağı ve daha yuvarlak göstereceği için saç modelleri arasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bitiş seviyesidir. Bu yüz tipine sahip kadınların saçlarını çene ve köprücük kemiği arasına gelecek bir boyda kestirmeyi tercih etmesi uygun olacaktır. Alna ve yüz çevresine hareket kazandırmak için perçemler kullanabilir ve katlı kesim modellerini inceleyebilirsiniz. Saçların elektriklenmemesi için öneriler hakkında bilgi alarak kesilen perçemleri yatıştırabilir, daha kolay şekillendirebilirsiniz.

Kare Yüzler için Saç Kesimi

Kare yüz şekline sahip olanların yüzlerindeki keskin noktaları vurgulayan modellerden kaçınmaları gerekmektedir. Köşeyi vurgulayan en belirgin saç modeli düz kesimlerden oluşmaktadır. Asıl amaç keskin yüz hatlarına yumuşaklık kazandırmak ve yüzü daha enerjik göstermek olduğundan kesimde katlı modeller tercih edilmelidir.

yüz tipine göre saç kesimi

Kare Yüzler için Saç Kesimi

Köşeli yüz tipine sahip kadınlara en çok yakışan bir diğer saç modeli de asimetrik kesim saçlardır. Bir yanın uzun diğer yanın kısa olduğu bu yüz tipinde saçlara dalgalar vermek ve onları daha hareketli bir şekilde kullanmak akıllıca olacaktır. Saç rengine uygun makyaj modelleri ile destekleyeceğiniz saç modeliniz eminiz oldukça genç ve etkileyici bir görünüm sağlayacaktır.

Uzun Yüzler için Saç Kesimi

Uzun yüz yapısına sahip kadınların perçemler kullanarak yüzlerinin alt ve üst kısmı arasında bir denge yaratması gereklidir. Saçları fazla uzun kullanmak da yüzü daha da uzun göstereceğinden saçları kulak hizası ya da çene hizasında tutmak sağlıklı bir karar olacaktır. Katlı kesimleri tercih edenler daha hareketli bir görünümle illüzyon yaratabileceği için omuz hizasında saç kesim modelleri arasında karar verebilirler.

Kalp Şeklinde Yüzler için Saç Kesimi

Kalp şeklinde yüzün yarattığı simetrik algıyı kırmak için yüzün bir tarafını belirginleştirmeyi deneyebilirsiniz. Yani saçlarınızda yan tarafa ayrılan perçemler kullanmak, yüzün ikiye ayrılmış görüntüsünü yumuşatacağından tercih edilebilir modellerdendir. Yüzün üst bölümünün alt bölüme göre daha geniş olduğunu düşünürsek perçemleri geniş tutmakta fayda vardır. Ancak bu perçemlerin çok kısa olması hem yüz tipine uygun değildir, hem de kullanımda sorunlar çıkarabilir. Bu nedenle alnı kaplayan perçemler kestirmekten çekinmemelisiniz. Saç kurudukça kısaldığı için tam boyu anlamak adına saçarı nemliyken kestirmeye özen gösterin.

Oval Yüzler için Saç Kesimi

yüz tipine göre saç kesimi

Oval Yüzler için Saç Kesimi

Saç kestirmek konusunda oldukça şanslı olan oval yüzlü kadınlara hemen her modelin gideceğini söylemek isteriz. Oldukça simetrik ve yumuşak yüz hatlarına sahip olan bu kadınlar için daha da güzel bir görünüm katmak adına çene ve elmacık kemikleri kısımlarına belirginlik kazandıracak modeller uygun olacaktır.

Etiketler
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Gül kılıç önal 1 sene önce

Harika bilgiler

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim