Yüz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

NAVİGASYONOval YüzKöşeli YüzYuvarlak YüzÜçgen YüzUzun YüzKalp Şekli Yüz Makyaj yaparken önemli olan noktalardan biri ise kendi yüz tipimizi tanımamız ve buna uygun bir makyaj yapmamızdır. Her kadın birbirinde eşsizdir ancak genelleme yaparsak 4 farklı yüz şekli sayabiliriz. Bu yüz şekilleri ise oval, kare, üçgen ve köşeli kenar olarak adlandırdığımız şekillerdir. Her yüz tipinin güzelliğini ortaya […]

14.07.2018 - 22:20
14.07.2018 - 22:33
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Makyaj yaparken önemli olan noktalardan biri ise kendi yüz tipimizi tanımamız ve buna uygun bir makyaj yapmamızdır. Her kadın birbirinde eşsizdir ancak genelleme yaparsak 4 farklı yüz şekli sayabiliriz. Bu yüz şekilleri ise oval, kare, üçgen ve köşeli kenar olarak adlandırdığımız şekillerdir. Her yüz tipinin güzelliğini ortaya çıkarmak adına yapabileceğimiz farklı makyaj tipleri bulunmaktadır.

yüz şekilleri

  1. Oval Yüz

Oval yüz tipinde yanaklar oldukça düzdür. Alın ve çene kısmı ise birbirini dengeleyecek büyüklüktedir. Makyaj için en kolay yüz şekillerinden biri oval yüzdür.

Oval yüz şekline sahip kadınlar için fazla abartı bir makyaj gerekmemektedir. Bunu yerine uygulayacağınız doğal tonlardaki makyaj yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Yanaklardan elmacık kemiklerine doğru uygulanan bir allık, hafif göz makyajı ve etkileyici bir rimel uygulaması oldukça uygundur.

  1. Köşeli Yüz

Köşeli yüze sahip olan kadınların yüz hatları diğer yüz tiplerine biraz daha sert görünümlüdür. Bu nedenle kontörle beraber hatlarınızı yumuşatıp, elmacık kemiğinize sürdüğünüz bir allık ile yüzünü yumuşatabilirsiniz. Göz makyajı içinse kedi gözü oldukça uygundur.

  1. Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüze sahip kadınlar, olduklarından bir miktar daha kilolu görünebilmektedir. Bu nedenle yapılması gereken temel şey çene ve elmacık kemiklerine vurgu yapan bir makyajdır. Bununla beraber yapılacak olan koyu ve yoğun bir göz makyajı etkileyici olabilmektedir. Allık uygulaması ise üçgen şeklinde olursa daha köşeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

  1. Üçgen Yüz

Üçgen yüze sahip kadınların yüzü genel olarak küçük görünmektedir. Bu sebepten dolayı yüzü oval olarak göstererek makyaj uygulamaları bu yüz tipi için uygun bir tercih olabilir. Doğal bir makyaj bu yüz tipi için idealdir.

  1. Uzun Yüz

Uzun yüze sahip olup beğenmeyen kadınlar için en doğru yöntem yüzü olduğundan daha kısa gösterecek makyajlardır. Allık uygulaması oval şekilde yapılmalı ve doğal tonlarda bir ruj sürülmelidir. Göz makyajı ise belirgin olmalıdır.

  1. Kalp Şekli Yüz

Kalp şeklindeki yüze sahip kadınlar oldukça sempatiktir. Bu sebepten dolayı yapılacak olan her makyaj, o kadını oldukça güzel gösterecektir. Ancak doğal bir makyaj yüz güzelliğini öne koyacağından önerilmektedir

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim