Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Yüz gençleştirmede yeni trend örümcek ağı estetiği kolay ve ekonomik olmasıyla avantajlı

Son Güncelleme:
 Yüz gençleştirmede yeni trend örümcek ağı estetiği kolay ve ekonomik olmasıyla avantajlı

Yaş ilerledikçe dokularda bulunan kollajen miktarı değişiyor ve yüzdeki yağ kompartımanları erimeye başlıyor. Elbette ki insan cildinde oluşan bu değişimler kendini hacim kaybı olarak gösteriyor. Yer çekimi ve hacim kaybı bir araya geldiğinde kaçınılmaz gerçek olan yaşlanmanın etkileri ortaya çıkmaya başlıyor. Daha genç görünmek için günümüzde uygulanabilecek birçok cerrahi yöntemin yanı sıra cerrahi olmayan yöntemler de var. Dr. Metehan Özgür, son yıllarda kadınlar arasında çok tercih edilen ve daha genç gösteren örümcek ağı estetiği hakkında detaylı bilgiler verdi.

Estetik operasyonlara göre daha ekonomik

Medikal Estetik Hekimi Dr. Metehan Özgür, örümcek ağı estetiği hakkında yaptığı açıklamada kesinlikle cerrahi bir operasyon olmadığını ve ameliyatsız cilt sıkılaştırma işlemi olduğunu dile getirdi. Örümcek ağı estetiği operasyonu ile cildin sadece sıkılaşmakla kalmadığını belirten Özgür, aynı zamanda canlandığını ve form kazandığını ifade etti. Örümcek ağı estetiği ile ilgili daha detaylı bilgiler de veren Özgür, doğa içerisinde örümcek ağının çok güçlü ve esnek bir yapıya sahip olduğunu bu sayede de çok daha dayanıklı olduğunu dile getirdi. Operasyonun ilhamını buradan aldığını belirten Özgür, her geçen gün popülerliği daha da artan örümcek ağı estetiği konusunda uygulama sürecinin 45-60 dakika civarı olduğunu ifade etti. Operasyonun etkisinin uygulamanın hemen ardından görülebildiğini söyleyen Özgür, aynı zamanda istenilmesi durumunda uygulamanın tekrar edilebilmesi ya da ek uygulamalar yapılabilmesi açısından da son derece kolay ve pratik olduğunu dile getirdi. Özgür, açıklamasının devamında estetik operasyonların oldukça pahalı olduğunu belirterek örümcek ağı estetiğinin diğer operasyonlara oranla daha ekonomik olduğunu ve bunun da bir avantaj olduğunu söyledi.

Örümcek ağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Son derece kolay ve pratik bir ameliyatsız yüz germe operasyonu olan örümcek ağı estetiği yaptıran hastaların operasyon sonrasında bazı kurallara dikkat etmesi gerekiyor. Öncelikle uygulama sonrasında ciltte oluşabilecek ödem ve morlukların en aza indirilmesi için işlemin hemen ardından buz uygulaması yapılması gerekiyor. Hastaların işlem sonrasında en az 24 saat makyaj uygulamasından kaçınması şart. Aynı zamanda işlemin ardından 5 gece kadar yüksek bir pozisyonda uyumak ve uyurken dikkatli olmak gerekiyor. Örümcek ağı estetiği yaptıranlar 1 ay boyunca yüz ve boyun masajı yaptırmamalı.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Koronavirüs Hastalarına Büyük Şok! Tedavi Gören Hastalarda Böbrek Yetmezliği Başladı
19 04 2020 - 09:59
Aşırı kahve tüketmek bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açabilir
18 04 2020 - 18:14
Ücretsiz maske için kod nasıl alınır? Bir kişi kaç maske alabilir?
10 04 2020 - 19:27
Dang humması nedir, belirtileri nelerdir?
8 04 2020 - 14:19
Sağlık Ocağı hangi saatlerde çalışıyor?
6 04 2020 - 11:23