Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Yunanistan koronavirüste normalleşme sürecine girdi!

Yunanistan'da alınan tedbirler yanıt vermeye başladı. Ülkede yasaklar bir bir kaldırılıyor. Ülkede normalleşme sürecinin başladığının altı çizildi.
Son Güncelleme:
 Yunanistan koronavirüste normalleşme sürecine girdi!

Koronavirüs salgınının etkilendiği ülkelerden biri olan Yunanistan’da ilk günden bu yana tüm kısıtlamaları getirip tedbirlere sıkı sıkıya uyan ülkelerden birisi olarak ifade ediliyor. İlk kez ülkede 26 Şubat tarihinde vaka açıklaması yapıldı. Aradan geçen iki ayın ardından ülkede alınan sıkı tedbirler sayesinde virüs sebebiyle ölenlerin sayısı 150’den az oldu.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, alınan tedbirleri sık sık ülkede yaşayan vatandaşlara hatırlatırken bugün yaptığı açıklamalarda hayatın normalleşmeye başlayacağını açıkladı. Normalleşme süreci hakkında ilk kez ayrıntılara yer verdi. Virüsle mücadele konusunda her bir çalışana ve vatandaşlara teşekkür etti.

Bu yıl ülkede tüm vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ile kutlanan Paskalya Bayramı, ulusal bayramlar ve karnavallar büyük bir sessizlikle evlerde kutlandı. Yunanistan göstermiş olduğu özverinin ardından pek çok Avrupa ülkesinin aksine oldukça başarılı sonuçlar elde etti.

Sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor!

Normalleşme süreci hakkında bilgi veren Başbakan, bunun kademeli bir şekilde gerçekleşeceğinin de altını çizdi. Pazartesi gününden itibaren sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor. Ancak ülke içerisinde şehirler arasında ulaşım henüz kalkmayacak. Mağazalar sınırlı sayıda müşteri kabul edecekler. Kapalı alanlarda sosyal mesafeye dikkat edilebileceği gibi maske kullanımı da zorunlu hale getirilecek.

Ülkede okullar kademeli olarak açılacak. Vaka sayılarının yeniden yükselmemesi halinde ilkokul ve kreşler Haziran ayında eğitime başlayacak. Ülkedeki kafeterya ve restoranların Haziran ayında yine kademeli olarak tüm önlemler çerçevesinde açılması bekleniyor.


İlgili Yazılar
Kim Jong-un gerçekten ölürse ne olur?
29 04 2020 - 11:53
Sokağa çıkma yasağını protesto edip sokaklara çıkan kadın koronavirüse yakalandı
28 04 2020 - 11:36
Çin’de ağzını kapatmadan öksürenlere ceza geliyor!
27 04 2020 - 15:09
Kuzey Kore’de Kim’in yerine geçecek olan kız kardeşi Kim Yo-jong kimdir? Kim gerçekten öldü mü?
26 04 2020 - 13:09
Prens Harry’nin kayınpederine gönderdiği mesajlar basına sızdı!
21 04 2020 - 16:59
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un ölüyor mu durumunun kritik olduğu iddia edildi
21 04 2020 - 11:12
Yorum Yap