Haber

Yunan basınından Erdoğan-Bahçeli ittifakına tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2019 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olacaklarını söylemesinden hemen sonra Yunan basınından buna tepki geldi. Yunanistan’da yayın yapan Ethnos Gazetesi yazarı Hristos Stasinopulos, Türk siyasetinde yaşanan gelişmeleri değerlendirirken Bahçeli-Erdoğan ittifakından da söz etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki milli ittifakı değerlendiren Yunan yazar, MHP’nin yanlış bir adım attığını savunarak bunların sonrasında daha başka şeyler olacağına dikkat çekti.

Yunan Basınından Tepki

Bahçeli, “MHP Cumhurbaşkanlığı için aday göstermeyecektir. MHP ittifak olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi milletvekilliği seçimlerine girer, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise ‘Yenikapı ruhu’yla Erdoğan’ı destekleme kararı alır. Bu karar nettir.” ifadelerini kullandı. MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün saat 16.00’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Beştepe’de görüşecek. Zirvede, AK Parti ve MHP’nin 2019’da ittifak yapıp yapmayacağı netleşecek. Burada alınacak kararların Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar Türk siyasetinin seyrini belirleyeceği ise şimdiden görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu