Yüksekova’da baraj gölüne giren 2’si kardeş 3 çocuk kayboldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sıcak hava nedeniyle serinlemek için Dilimli Barajı'na giren 3 çocuk kayboldu. Kaybolan çocuklardan ikisinin kardeş olduğu öğrenildi.

13.07.2019 - 23:07
14.07.2019 - 11:36
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde bu akşam saatlerinde meydana gelen olayda sıcak hava nedeniyle bunalarak Serinlemek için Dilimli Barajı’na giren 3 çocuk kayboldu. İlçe merkezine 10 kilometre mesafede bulunan dilimli barajında yaşanan olayda yaşları 13 ila 15 arasında değiştiği öğrenilen, Orçun ve Olcay Olalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu, baraj gölüne girdi. Çocuklar bir süre sonra suyun içerisinde kaybolurken, onları fark eden köy sakinleri durumu jandarma ekiplerine haber verdi.

Arama çalışmaları başladı

Jandarma ekipleri kısa süre içerisinde olay yerine ulaşarak arama çalışması başlatırken köy sakinleri de olayı duyarak el fenerlerini alıp baraj gölüne geldi. Çocukların bulunması için baraj etrafında aramalar sürerken kıyafetlerinin bulunduğu öğrenildi. Baraj Gölü’nün içinde arama çalışması yapılması için Van’dan dalgıç talep edildi. Haber alarak olay yerine gelen çocukların aileleri sinir krizi geçirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim