YPG’li Teröristler ABD Araçlarıyla Sınırda Gösteri Yaptı

ABD’den sürekli olarak destek alan YPG’li teröristler, zırhlı araçlar ile gösteri yaptı.

21.11.2017 - 19:41
16.06.2019 - 20:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Özellikle son dönemde sınır bölgesinde yaşanılan hareketlilikler hiç şüphesiz ülkemizdeki ve sınırdaki masum vatandaşları tehdit etmektedir. Bilindiği üzere PKK’nın Suriye’deki kanadı PYD sürekli olarak ABD’den aldığı destekler ile saldırıyor düzenliyordu. Her ne kadar Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan açıklamalarda terör örgütlerine yardım edilmediği belirtilse de teröristlerin kullandığı silah, mühimmat, araç ve teknolojik aletlerin ABD’ye bağlı olduğu görülmektedir.

YPG’li teröristlerin son skandalı ise sınır bölgesinde yaptığı gösteri oldu. Yayınlanan yüksek kaliteli videoda ABD’ye ait zırhı araçlar ve ağır silahlar ile Afrin bölgesinde şov yapıldı. Yaşanan olaylar ve yayınlanan videolar kısa süre içerisinde internette gündem olurken, yakın zamanda da güvenlik güçleri tarafından operasyon yapılması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Operasyon Açıklaması

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırda yaşanılan problemleri konu almış ve operasyonlarla ilgili, ‘Cerablus’ta yaptığımız operasyonlar sonrasında binlerce teröristi bölgeden çıkartarak masumların rahatça evlerine dönmesini sağladık. İdlib’i bitirdikten sonra sırada Afrin var. Menbiç’i de gerçek sahiplerine teslim edeceğiz. Bizim amacımız oradaki halkı kışkırtmak, toprak almak değil, güvenlik güçlerine destek vererek bataklıklardan kurtarmaktır’ dedi.

Verilen açıklamalar sonrasında ise güvenlik güçlerinin hazırlık içerisinde olduğu ve kısa zaman içerisinde Afrin’e yönelik operasyon düzenleneceği belirtildi. Afrin’deki teröristlerin ABD mühimmatları ve araçları ile gösteri yapması da Amerika Birleşik Devletleri’nin desteklerini açıkça ortaya koymaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim