YPG’li Teröristler ABD Araçlarıyla Sınırda Gösteri Yaptı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Özellikle son dönemde sınır bölgesinde yaşanılan hareketlilikler hiç şüphesiz ülkemizdeki ve sınırdaki masum vatandaşları tehdit etmektedir. Bilindiği üzere PKK’nın Suriye’deki kanadı PYD sürekli olarak ABD’den aldığı destekler ile saldırıyor düzenliyordu. Her ne kadar Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan açıklamalarda terör örgütlerine yardım edilmediği belirtilse de teröristlerin kullandığı silah, mühimmat, araç ve teknolojik aletlerin ABD’ye bağlı olduğu görülmektedir.

YPG’li teröristlerin son skandalı ise sınır bölgesinde yaptığı gösteri oldu. Yayınlanan yüksek kaliteli videoda ABD’ye ait zırhı araçlar ve ağır silahlar ile Afrin bölgesinde şov yapıldı. Yaşanan olaylar ve yayınlanan videolar kısa süre içerisinde internette gündem olurken, yakın zamanda da güvenlik güçleri tarafından operasyon yapılması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Operasyon Açıklaması

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırda yaşanılan problemleri konu almış ve operasyonlarla ilgili, ‘Cerablus’ta yaptığımız operasyonlar sonrasında binlerce teröristi bölgeden çıkartarak masumların rahatça evlerine dönmesini sağladık. İdlib’i bitirdikten sonra sırada Afrin var. Menbiç’i de gerçek sahiplerine teslim edeceğiz. Bizim amacımız oradaki halkı kışkırtmak, toprak almak değil, güvenlik güçlerine destek vererek bataklıklardan kurtarmaktır’ dedi.

Verilen açıklamalar sonrasında ise güvenlik güçlerinin hazırlık içerisinde olduğu ve kısa zaman içerisinde Afrin’e yönelik operasyon düzenleneceği belirtildi. Afrin’deki teröristlerin ABD mühimmatları ve araçları ile gösteri yapması da Amerika Birleşik Devletleri’nin desteklerini açıkça ortaya koymaktadır.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com