Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

YouTube’un Yeni Görünümü Mart Ayından İtibaren Zorunlu Hale Geliyor

Google tarafından YouTube kullanıcılarının beğenisine kasım ayında sunulan yeni tasarım, mart ayından itibaren zorunlu hale geliyor.
Eklenme:
 YouTube’un Yeni Görünümü Mart Ayından İtibaren Zorunlu Hale Geliyor

Dünyanın en yoğun kullanılan çevrimiçi video platformlarından bir tanesi, hiç şüphesiz Google’ın sahibi olduğu YouTube. Kuruluş, yıllar önce bünyesine kattığı YouTube üzerinde büyük faaliyetler yürüttü ve tüm dünyada kullanılan bir platform haline getirmeyi başardı. Hala YouTube üzerinde çeşitli çalışmalar yürüten Google, bir süre önce YouTube’un web sürümünde genel bir görünüm değişikliği yaptı.

Kullanıcılar bu aralar, YouTube’un hem eski hem de yeni görünümünü kullanabiliyorlar. Google, belli bir zamandır hangi tasarımın kullanılacağını kullanıcıların seçebilmesine imkan tanıyordu ancak, kısa bir süre sonra bu durum değişecek. Çünkü Google, önümüzdeki ay itibarıyla YouTube’un klasik görüntüsüne erişimi sonlandırıyor.

Gelenekselciler Biraz Üzülecek

YouTube’un yeni tasarımı, kimi kullanıcılar tarafından çoktan benimsendi. Fakat bazı kullanıcılar, YouTube’un yeni görünümüne bir türlü alışamadılar ve eski tasarımı kullanmayı sürdürüyorlar. Google, yaptığı son duyuru ile eski tasarımı tercih eden kullanıcıları biraz üzdü.

Daha Büyük Resimler, Daha Büyük Başlıklar

YouTube’un yeni görünümü, öncelikle karanlık mod olmak üzere pek çok yeniliği içinde bulunduruyor. Öyle ki kullanıcılar, YouTube’ın yeni görünüşüyle içerik üreticilerini daha büyük ve video başlıklarını da daha uzun bir şekilde görme imkanına sahip olabiliyor. Ayrıca YouTube kullanıcıları, yeni tasarım ile birlikte ana sayfalarından video kuyrukları organize edebiliyorlar.

Büyük Değişim Mart Ayında

YouTube, eski tasarımın ne zaman tarihe karışacağını tam olarak açıklamadı. Daha öncesinde de belirtildiği üzere kullanıcılar, mart ayı itibariyle YouTube’un eski tasarımını kullanamaz hale gelecekler. Beklentiler, YouTube’un bu işi çok da geciktirmeyeceği ve mart ayından itibaren yeni tasarımı net bir şekilde zorunlu hale getireceği yönünde.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap