YouTube’da İzleyici Sayısı Nasıl Artar? Çok İzlenmek İçin Neler Yapılmalı?

NAVİGASYONVideo KapağıVideo BaşlığıEtiket KullanımıÇevreSosyal MedyaKanalınızı GeliştirinBeğeni ve Yorum YouTube herkes tarafından bilinen ve herkesin kendine hitap eden bir içerik bulabildiği geniş kapsamlı bir video paylaşım platformudur. Bulunduğumuz çağın özelliklerinden ikisi de bu tür platformlara yoğunlaşılmış olunması ve bu platformlar üzerinden belirli bir kitleyle iletişim kurulmasının kolay olmasıdır. YouTube’da çok izlenme sayısı çoğu zaman videonuzun kalitesiyle […]

05.08.2018 - 23:56
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

YouTube herkes tarafından bilinen ve herkesin kendine hitap eden bir içerik bulabildiği geniş kapsamlı bir video paylaşım platformudur. Bulunduğumuz çağın özelliklerinden ikisi de bu tür platformlara yoğunlaşılmış olunması ve bu platformlar üzerinden belirli bir kitleyle iletişim kurulmasının kolay olmasıdır.

YouTube’da çok izlenme sayısı çoğu zaman videonuzun kalitesiyle doğru orantılıdır. Daha kaliteli içerikler hazırlamak için kendinizi izleyici yerine koymanız ve bu platformda başarılı olmuş diğer Youtuber’ların kanallara bakmanız gerekmektedir. Arkanızda büyük medya şirketlerinin desteği olmadan bu kanallarla kıyaslanabilir olmanız tabi ki pek mümkün değildir bu nedenle bu duruma üzülmenize gerek yoktur. Ancak her zaman daha iyisini hedefleyin. Unutmayın ki sabırla ve çabayla ilerleyeceğiniz yol size başarının kapılarını açacaktır.

  1. Video Kapağı

Bir ziyaretçi aradığı videolara bakarken ilk olarak video kapağına bakar ve aradığı içerik orada mı dite kontrol eder. Bu nedenle videonuz için hazırladığınız video kapak resmi oldukça önemlidir. Seçtiğiniz video kapağı videonun içeriğine dair fikir vermelidir.

  1. Video Başlığı

Video başlığınız kısa, öze ve ilginç olmalıdır. Resimden sonra izleyicinin bir sonraki adresi videonun ismi olacaktır. Video başlığınız videonun içeriğini anlatan ve bunu yaparken de izleyicinin ilgisini çekecek kelimeler içermelidir.

  1. Etiket Kullanımı

Video etiketleri aslında bir nevi arama terimleridir. Videonuza ne kadar çok etiket eklerseniz o kadar fazla arama alanında çıkarsınız. Burada önemli olan nokta, çektiğiniz videonun konusuyla ilgili en çok ne araması yapılıyorsa etiketlere de bunu yazmak olacaktır.

  1. Çevre

Video kanalınızı çevrenizdeki arkadaşlarınızla ve aileniz ile paylaşmaktan çekinmeyin. Çevrenizden ne kadar çok kişiye kanalınızı söylediyseniz izleyicinizin artma hızı da o kadar fazla olacaktır yani kitleniz genişleyecektir.

  1. Sosyal Medya

YouTube kanalınıza ek olarak kanalınızla aynı isimde olan Twitter, Instagram ve diğer platformlarda hesaplar açın. YouTube’a yüklediğiniz videoları buralarda paylaşın.

  1. Kanalınızı Geliştirin

Bunun için ilk yapmanız gereken video çekmek için kullandığınız donanımları geliştirmenizdir. Kimse düşük kaliteli veya kısık sesli videoları izlemek istemez. Bu nedenle kayıt yaptığınız kamera ve mikrofonun kalitesinin ortalamanın üstünde olmasına dikkat gösterin. Bunun dışında kanalınızı daime güncel tutun. Her gün düzenli olarak kanalınıza bir veya daha fazla video yüklemesi yapın.

  1. Beğeni ve Yorum

Videolara gelen yorum ve beğeni gibi etkileşimler, videonuzun YouTube’un dikkatini çekmesini sağlar. Bu nedenle videonuzun başında ve sonunda ziyaretçiyi uzaklaştırmadan veya sıkmadan videonuzu beğenmesini ve yorum yapmasını rica edin.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim