YouTube’dan Nasıl Video İndirilir?

NAVİGASYONYouTube’dan Video İndirmeYouTube’dan Nasıl Video İndirilir?YouTube Premium ile Video İndirme4K Video Downloader ile Video İndirmeDiğer YouTube Video İndirme Programları YouTube’da zaman zaman çok iyi videolara denk geliyoruz ve o an izlemek için zamanımız olmuyor ya da sonrasında ne olduğunu unutup gidiyoruz. Bu gibi durumlarda YouTube video indir program ve hizmetleri yardımımıza koşuyor. Peki YouTube’dan nasıl […]

31.07.2018 - 7:55
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

YouTube’da zaman zaman çok iyi videolara denk geliyoruz ve o an izlemek için zamanımız olmuyor ya da sonrasında ne olduğunu unutup gidiyoruz. Bu gibi durumlarda YouTube video indir program ve hizmetleri yardımımıza koşuyor. Peki YouTube’dan nasıl video indirilir?

YouTube’dan Video İndirme

YouTube’dan bilgisayarımıza indirdiğimiz videoları başka zaman izleme, bunları akıllı telefonumuza atma şansımız doğuyor. Kimi zaman internetimiz olmuyor ya da videodan kısa kesitler almamız gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda videonun elimizde doğrudan olması işimizi kolaylaştırıyor.

[su_note note_color=”#f2003e” text_color=”#ffffff” radius=”1″]Not: YouTube’dan telif hakkı olan videoları sorun yaşamamak için indirmemenizi öneririz.[/su_note]

YouTube’dan Nasıl Video İndirilir?

YouTube Premium ile Video İndirme

Daha önce YouTube RED olarak da bilinen YouTube Premium servisi size farklı özelliklerin yanı sıra videoları çevrimdışı izleme imkanı da sunuyor. Tabii Premium servisinde sadece daha önceden indirilmiş videoları çevrimdışı olarak izleyebiliyorsunuz ve videoyu başka bir cihaza aktaramıyor ya da başka bir oynatıcı üzerinden izleyemiyorsunuz.

Not: YouTube Premium maalesef henüz Türkiye’de kullanıma resmi olarak açılmadı. Buna rağmen farklı ülkelerde yaşıyorsanız servisten faydalanabilirsiniz. Ayrıca VPN kullanarak da YouTube Premium’a erişen kullanıcılar var. Bunun için de En İyi Chrome VPN Uzantıları yazımıza bakmanızı öneririz.

4K Video Downloader ile Video İndirme

YouTube video indir işlemi için Windows bilgisayarınızda 4K Video Downloader adlı programı da kullanabilirsiniz. Son derece esnek olan bu program tamamen ücretsiz olduğu gibi bütün bir oynatma listesini de tek seferde indirmenize imkan tanıyor. Aynı zamanda 360 dereceli ya da 3D videoları da indirebiliyorsunuz.

Peki YouTube’dan nasıl video indirilir? Önce internet tarayıcınızı açın ve indirmek istediğiniz videonun URL’sini adres çubuğundan kopyalayın. Ardından YouTube video indirme programı4K Video Downloader programına dönerek sol üstte bulunan yeşil renkli ‘Paste Link’ yazısına tıklayın.

Yazılım videonun bilgilerini otomatik olarak alacak ve size kalite seçenekleri sunacak. Bu seçenekler orijinal videonun kalitesine göre değişse de, program adından da anlaşılacağı gibi 4K çözünürlüklü videoları da indirebiliyor.

YouTuber Nedir, Nasıl Olunur?

Ardından format seçimine geçeceksiniz fakat hem kaliteden ödün vermemek, hem de dosya boyutunu düşük tutmak için MP4 formatını seçmenizi öneririz. Üstelik MP4 uzantılı videolar hemen hemen her türlü cihazda (bilgisayar, telefon, tablet vb.) sorunsuz çalışacaktır.

Sonrasında kaliteyi seçeceksiniz. Videoyu TV ya da PC’de izleyecekseniz en yüksek çözünürlüğü seçmenizi öneririz. Fakat çözünürlük arttıkça video indirme işleminin süresinin uzayacağını ve boyutun artacağını da hesaba katın. Her şey tamam olduğunda ise ‘Download’ tuşuna basın.

Bunları yaptıktan sonra artık YouTube video indir işleminiz tamamlanacak. Eğer kanalda başka video varsa 4K Video Downloader size bunları da indirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Program aynı anda 24 videoyu birden indirmeye izin veriyor.

YouTube’dan Para Kazanma Yolları Neler?

Diğer YouTube Video İndirme Programları

YouTube Premium ve 4K Video Downloader’ın yanı sıra YouTube videolarını şu programlarla da indirebilirsiniz:

  • TubeMate

  • MacX YouTube Downloader

Aynı zamanda indirdiğiniz YouTube videolarını GIF yapmak isterseniz YouTube Videosu Nasıl GIF Yapılır? konulu yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim