YouTube Kar Açıkladı: 5,6 Milyar Dolar

Dünyanın en iyileri arasında yer alan YouTube 2017 yılındaki kârını açıkladı.

03.12.2017 - 23:09
03.12.2017 - 23:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Google şirketinin satın almasıyla birlikte yükselişe geçen ve dünyanın en iyi video barındırma siteleri arasında yer alan YouTube, bilindiği üzere para kazandırma özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Yaptığı güncellemeler, uygulamalar ve kurduğu sistem ile en iyisi olmayı da başaran YouTube, geçtiğimiz yılın kârını açıkladı. Bilindiği üzere çoğu kesim tarafından YouTube sitesinin ne kadar kazandığı ve gelirinin ne kadar olduğu merak ediliyordu. Özellikle Google Adwords ve Adsense ile bağlantılı çalışması, kanal üzerinden reklam verenler ile izleyicileri ulaştırması beraberinde kazançlarını da arttırmıştı. YouTube tarafından ise hem kâr hem de ulaşılan kullanıcı sayısı net bir şekilde açıklandı.

Kullanıcı Sayısı da Açıklandı

YouTube tarafından yapılan açıklamalar sonrasında 2017 yılında toplamda 5,6 Milyar Dolar gelir elde edildiği belirtildi. Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kullanılan YouTube yaklaşık olarak 1,3 milyar kullanıcıya ulaştı. YouTube’un bu başarısı ise beraberinde ne denli kazanç elde ettiğini göstermektedir.

Instagram, Twitter gibi kanalları geride bırakarak en iyiler arasında yer almayı başaran YouTube, gelecek dönemde kârını daha fazla arttıracağı belirtiliyor. Özellikle YouTube’un bu denli artış göstermesi sonrasında ülkemizde yer alan şirketlerin ve markaların da pazarlama amaçlı olarak kullanacağı belirtiliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim