YouTube Kar Açıkladı: 5,6 Milyar Dolar

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
3 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Google şirketinin satın almasıyla birlikte yükselişe geçen ve dünyanın en iyi video barındırma siteleri arasında yer alan YouTube, bilindiği üzere para kazandırma özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Yaptığı güncellemeler, uygulamalar ve kurduğu sistem ile en iyisi olmayı da başaran YouTube, geçtiğimiz yılın kârını açıkladı. Bilindiği üzere çoğu kesim tarafından YouTube sitesinin ne kadar kazandığı ve gelirinin ne kadar olduğu merak ediliyordu. Özellikle Google Adwords ve Adsense ile bağlantılı çalışması, kanal üzerinden reklam verenler ile izleyicileri ulaştırması beraberinde kazançlarını da arttırmıştı. YouTube tarafından ise hem kâr hem de ulaşılan kullanıcı sayısı net bir şekilde açıklandı.

Kullanıcı Sayısı da Açıklandı

YouTube tarafından yapılan açıklamalar sonrasında 2017 yılında toplamda 5,6 Milyar Dolar gelir elde edildiği belirtildi. Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kullanılan YouTube yaklaşık olarak 1,3 milyar kullanıcıya ulaştı. YouTube’un bu başarısı ise beraberinde ne denli kazanç elde ettiğini göstermektedir.

Instagram, Twitter gibi kanalları geride bırakarak en iyiler arasında yer almayı başaran YouTube, gelecek dönemde kârını daha fazla arttıracağı belirtiliyor. Özellikle YouTube’un bu denli artış göstermesi sonrasında ülkemizde yer alan şirketlerin ve markaların da pazarlama amaçlı olarak kullanacağı belirtiliyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com