Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Yolcunun Hayatını Kurtaran Kadın Belediye Otobüsü Şoförü Altınla Ödüllendirildi

Eklenme:
 Yolcunun Hayatını Kurtaran Kadın Belediye Otobüsü Şoförü Altınla Ödüllendirildi

Adana’da belediye otobüsünde kalp krizi geçiren yolcuyu güzergahını değiştirerek hastaneye yetiştiren belediye otobüsünün kadın şoförü Zeliha Elbüken, Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Kalp krizi geçiren Yolcu Elbüken’in çabası sayesinde kurtuldu.

Adana’da dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda şehir içi yolcu taşıyan belediye otobüsünde Zilfo Adıyaman isimli yolcu bir anda fenalaştı. Yolcular durumu fark ederek hemen şoföre haber verdi. Belediye otobüsünün şoförü Zeliha Elbüken, yolcunun rahatsızlanması üzerine kısa süre içerisinde Yaşlı adamı Seyhan Devlet Hastanesi’ne ulaştırdı. Zilfo Adıyaman, belediye otobüsü şoförü ve diğer yolcuların çabasıyla hastaneye yetiştirilerek tedavi altına alındı. Acil serviste yapılan ilk müdahale sırasında yaşlı adamın kalp krizi geçirdiği belirlendi. Hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından hayati tehlikeyi atlatan yaşlı adam hastaneden taburcu edildi.

Altınla Ödüllendirildi

O anların görüntüleri güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, sosyal medyada paylaşılmasının ardından şoför Elbüken’e tebrik mesajları gönderildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi otobüs İşletme Müdürlüğü’nde düzenlenen törende Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

İnsan Sağlığı Her Şeyden Önemli

Yaşlı adamın bir süre otobüste yolculuk yaptığını belirten Elbüken, daha sonra yolcunun rahatsızlandığını ve kendisinin acil servise götürme gereği duyduğunu dile getirdi. Önce bu durumdan Tedirgin olduğunu belirten Elbüken, daha sonra heyecanlı yendiğini ve yaşlı adamı hastaneye yetiştirdiğini söyledi. Yaşlı adamla bugün görüştüğünü ve sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendiğini belirten kadın şoför, daha önce de kalp krizi geçiren başka bir yolcu hastaneye kaldırıldığını ancak öyle olduğunu Hayatını kaybettiğini söyledi.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Askerlik yerleri sorgulama 2020! e devlet MSB celp ve sevk sorgulama ekranı
28 05 2020 - 12:21
Prof. Dr. Bektaş açıkladı: Tekrar meteor düşecek mi?
28 05 2020 - 11:57
30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı
27 05 2020 - 16:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
27 05 2020 - 14:04
Dila Koyurga kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan için ne dedi?
27 05 2020 - 10:00
Elazığ’da maskesiz dışarı çıkma yasağı getirildi
27 05 2020 - 09:48