Yolcunun Hayatını Kurtaran Kadın Belediye Otobüsü Şoförü Altınla Ödüllendirildi

Adana’da belediye otobüsünde kalp krizi geçiren yolcuyu güzergahını değiştirerek hastaneye yetiştiren belediye otobüsünün kadın şoförü Zeliha Elbüken, Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Kalp krizi geçiren Yolcu Elbüken’in çabası sayesinde kurtuldu. Adana’da dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda şehir içi yolcu taşıyan belediye otobüsünde Zilfo Adıyaman isimli yolcu bir anda fenalaştı. Yolcular durumu fark ederek hemen şoföre […]

17.06.2019 - 19:08
17.06.2019 - 19:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Adana’da belediye otobüsünde kalp krizi geçiren yolcuyu güzergahını değiştirerek hastaneye yetiştiren belediye otobüsünün kadın şoförü Zeliha Elbüken, Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Kalp krizi geçiren Yolcu Elbüken’in çabası sayesinde kurtuldu.

Adana’da dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda şehir içi yolcu taşıyan belediye otobüsünde Zilfo Adıyaman isimli yolcu bir anda fenalaştı. Yolcular durumu fark ederek hemen şoföre haber verdi. Belediye otobüsünün şoförü Zeliha Elbüken, yolcunun rahatsızlanması üzerine kısa süre içerisinde Yaşlı adamı Seyhan Devlet Hastanesi’ne ulaştırdı. Zilfo Adıyaman, belediye otobüsü şoförü ve diğer yolcuların çabasıyla hastaneye yetiştirilerek tedavi altına alındı. Acil serviste yapılan ilk müdahale sırasında yaşlı adamın kalp krizi geçirdiği belirlendi. Hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından hayati tehlikeyi atlatan yaşlı adam hastaneden taburcu edildi.

Altınla Ödüllendirildi

O anların görüntüleri güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, sosyal medyada paylaşılmasının ardından şoför Elbüken’e tebrik mesajları gönderildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi otobüs İşletme Müdürlüğü’nde düzenlenen törende Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

İnsan Sağlığı Her Şeyden Önemli

Yaşlı adamın bir süre otobüste yolculuk yaptığını belirten Elbüken, daha sonra yolcunun rahatsızlandığını ve kendisinin acil servise götürme gereği duyduğunu dile getirdi. Önce bu durumdan Tedirgin olduğunu belirten Elbüken, daha sonra heyecanlı yendiğini ve yaşlı adamı hastaneye yetiştirdiğini söyledi. Yaşlı adamla bugün görüştüğünü ve sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendiğini belirten kadın şoför, daha önce de kalp krizi geçiren başka bir yolcu hastaneye kaldırıldığını ancak öyle olduğunu Hayatını kaybettiğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim