YKS tercihleri yarın bitiyor: Tercih yapacak öğrenciler için önemli uyarılar

ÖSYM Başkanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen YKS sınavının tercih işlemleri ile ilgili süreç yarın sona eriyor. 23 Temmuz tarihinde başlayan YKS tercihleri yarın akşam saat 23.59 da sona erecek. Hala tercihlerini tamamlamayan öğrenciler için ÖSYM'den önemli uyarılar geldi.

28.07.2019 - 11:57
28.07.2019 - 12:50
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ÖSYM tarafından 23 Temmuz tarihinde alınmaya başlayan YKS tercihleri ne zaman sonra sona erecek sorusu yanıt buldu. 2019 YKS tercih işlemleri yarın akşam saat 23.59’da sona erecek. Tercih yapmak isteyen öğrenciler “https://ais.osym.gov.tr”  internet adresi üzerinden T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile işlemlerini tamamlayabilecek.

YKS tercih kılavuzu dikkatlice incelenmeli

Üniversite adayları tercih işlemlerini gerçekleştirmeden önce ÖSYM tarafından hazırlanan 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dikkatlice incelemeleri konusunda uyarıldı. Öğrencilerin tercihlerini kılavuzda yer alan bilgilere göre yapmaları büyük önem taşıyor.

2019-YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından alınan 2019 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Henüz bu konuda net bir tarih verilmese de ÖSYM tercih sonuçlarını ilerleyen günlerde “https://sonuc.osym.gov.tr”  internet adresi üzerinden duyuracak. Adayların adresine yazılı bir sonuç belgesi gönderilmeyecek. Yurtdışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için gerekli olması halinde ve adayın müracaatı durumunda yerleştiği programı gösteren yazı verileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim