YKS tercih sonuçları açıklandı! İşte kayıtların yapılacağı tarih ve gereken belgeler

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, üniversite hayali kuran tüm gençlerin merakla beklediği YKS yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin 'sonuc.osym.gov.tr' internet adresinden ulaşabilecekler. YKS yerleştirme sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri  19-23 Ağustos, elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos'ta yapılacak. 

06.08.2019 - 12:50
06.08.2019 - 14:15
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS yerleştirme sonuçlarının yaklaşık 20 dakika önce açıklandığını tüm bekleyenlere duyurdu. Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları belirtti: “Değerli gençlerimiz, milletimizin sizlerden beklentisi büyük. Ülkemizin yarınları sizlersiniz. Üniversite hayatına attığınız bu adımda başarılar diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen gençlerimiz de eminim ki isteklerine azim ve gayretleriyle elbet ulaşacaklardır. 2019-YKS tercih sonuçlarının sizlere ve ailelerinize hayırlı olmasını dilerim. Adaylarımız sonuçlarına ‘https://sonuc.osym.gov.tr/’ sayfamızdan ulaşabilirler.”

Elektronik kayıt yapılabilecek

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının resmi kaynaklardan öğrenilebilir olan bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri kapsamında istenilen belgelere ve tarihe göre işlem yapmaları gerektiği de belirtildi. Her üniversitenin kaydı e-devlet resmi sitesinden yapılabilir olacak. Fakat yinede kayıt için gereken belge ve şartların okunmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim