YKS Başvuruları Tarihleri Açıklandı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
3 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Öğrencilerin sıkı bir şekilde takip ettiği ve üniversiteye geçiş için gereklilik olan sınavlar hakkında açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Bilindiği üzere YÖK tarafından hazırlanan YKS, KPSS gibi sınavlar sonrasında bireylerin okula ve işe yerleştirilmesi yapılıyordu. Bir süredir adaylar tarafından beklenilen sınavların süreleri de açıklandı. Bu süreler içerisinde başvuru yapmayan ya da eksik belge ile bilgi sunan öğrencilerin ise başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca sınav şartlarının yerine getirilmesi de yine başarılı olunması için önem arz etmektedir.

YKS ve KPSS Süreleri Açıklandı

Milyonlarca öğrenci tarafından beklenilen süreler ise YÖK tarafından açıklandı. Buna göre YKS’ye yani Temel Yeterlilik Sınavı’na girmek isteyen öğrenciler 23 ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak sınavın başvurularını 1 Mart ile 21 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğrencilerin bu süreler içerisinde mutlaka başarılı bir şekilde başvuruyu yapması ve son güne bırakmaması isteniyor.

Öte yandan kamu kurumlarında bulunmak için gereklilik haline gelen KPSS sınavı 22 Temmuz tarihinde yapılacak. 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak sınavın başvurularının ise 10 ile 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı ise 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak ve sonuçları en geç 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. Sınavlara girecek olan adayların kısa süre içerisinde başvuruları tamamlaması istenmektedir.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com