YKS Başvuruları Tarihleri Açıklandı

Yükseköğretim Kurumları Sınav başvuru süreleri YÖK tarafından açıklandı.

03.12.2017 - 0:18
03.12.2017 - 0:18
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Öğrencilerin sıkı bir şekilde takip ettiği ve üniversiteye geçiş için gereklilik olan sınavlar hakkında açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Bilindiği üzere YÖK tarafından hazırlanan YKS, KPSS gibi sınavlar sonrasında bireylerin okula ve işe yerleştirilmesi yapılıyordu. Bir süredir adaylar tarafından beklenilen sınavların süreleri de açıklandı. Bu süreler içerisinde başvuru yapmayan ya da eksik belge ile bilgi sunan öğrencilerin ise başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca sınav şartlarının yerine getirilmesi de yine başarılı olunması için önem arz etmektedir.

YKS ve KPSS Süreleri Açıklandı

Milyonlarca öğrenci tarafından beklenilen süreler ise YÖK tarafından açıklandı. Buna göre YKS’ye yani Temel Yeterlilik Sınavı’na girmek isteyen öğrenciler 23 ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak sınavın başvurularını 1 Mart ile 21 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğrencilerin bu süreler içerisinde mutlaka başarılı bir şekilde başvuruyu yapması ve son güne bırakmaması isteniyor.

Öte yandan kamu kurumlarında bulunmak için gereklilik haline gelen KPSS sınavı 22 Temmuz tarihinde yapılacak. 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak sınavın başvurularının ise 10 ile 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı ise 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak ve sonuçları en geç 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. Sınavlara girecek olan adayların kısa süre içerisinde başvuruları tamamlaması istenmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim