Yine titreme nöbeti geçiren Almanya Başbakanı Merkel: sağlık durumum iyi endişelenmeyin

Son aylarda kameralara titrerken yakalanan Almanya Başbakanı Angela Merkel, sağlık durumunun iyi olduğunu ve endişe etmeye gerek olmadığını söyledi.

10.07.2019 - 17:38
11.07.2019 - 11:33
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Finlandiya başbakanı ile yaptığı görüşmenin ardından bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilere açıklama yaptı. Finlandiya başbakanını resmi törenle karşıladığı sırada bir kez daha titreme nöbeti geçiren Almanya Başbakanına gazeteciler sağlık durumunu sordu. Sağlık durumu konusunda endişe edilecek bir şey olmadığını belirten Merkel, aynı zamanda görevini yerine getirebileceğinden emin olduğunu söyledi.

Hürmüz Boğazı’nın güvenliği

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Merkel, Hürmüz Boğazı’nın güvenliği Konusunda görüşmelerin devam ettiğini ancak henüz bir karar verilmediğini dile getirdi. Umman Körfezi’nde ticari gemilerin saldırıya uğramasının ardından ABD’nin ticari gemilerin korunmasına yönelik uluslararası koalisyon planına ilişkin tartışmaların devam ettiğine dikkat çeken Merkel, bu tartışmaları Almanya’nın da katıldığını ancak tartışmalar henüz bitmediği için bu konuda bir şey söyleyemeyeceğini ifade etti.

Miçotakis bana söz verdi

Merkel, Avrupa Merkez Bankası başkanlığı için aday gösterilen Christine Lagarde’nin yerine Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanlığı’na Avrupalı birinin götürülmesi gerektiğini düşündüğünü belirterek, dünyanın değiştiğini ve bu nedenle de mücadele etmek gerektiğini söyledi. Yunanistan ve Almanya arasında imzalanan kurtarma antlaşmasında yapılan değişiklik konusunda yöneltilen bir soruya da yanıt veren Merkel, maliye bakanları ile aynı şeyi düşündüğünü ifade etti. Merkel açıklamasının devamında Yunanistan’ın yeni başbakanı ile telefon görüşmesi yaptığını belirterek, Miçotakis’in daha fazla ekonomik büyüme için reform programının hemen uygulanması konusunda kendisine söz verdiğini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim