Dizi Fragmanları

Yılmaz Güney Filminin Yapımcısı Ahmet San’ın Farah Zeynep Abdullah’a Sözleri Olay Oldu

Günlerdir sosyal medyayı kasıp kavuran Yılmaz Güney filmi gündemde kalmaya devam ediyor. Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney hakkındaki ‘En iyi kadın döven erkek’ yorum ortalığı epey karıştırdı. Yılmaz Güney filminin yapımcısı Ahmet San, Abdullah hakkında açtı ağzını yumdu gözünü. San ‘Onu hadsiz buluyorum, birikimi bile yetmez’ ifadeleriyle gündem oldu.

Rol aldığı yapımlarda gösterdiği oyunculuk performansıyla beğeni toplayan Farah Zeynep Abdullah son bir haftadır ‘Yılmaz Güney’ tartışmalarıyla gündemde.

Olayı bilmeyenler için şöyle anlatalım; Murathan Mungan, X (Twitter) üzerinden Yılmaz Güney’in ölüm yıldönümünde bir paylaşım yaptı.

Murathan Mungan paylaşımında “İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı…”  ifadelerine yer verdi.

Farah Zeynep Abdullah ise yapılan bu yoruma karşılık oldukça sert bir çıkış yaparak “Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği” demesi olay yarattı.

Ünlü oyuncu bu paylaşımı sonrası gündemde bomba etkisi yarattı diyebiliriz. İlyas Salman başta olmak üzere birçok isim ünlü oyuncuya destek oldu.

Destek olanlar kadar Abdullah’a tepki gösterenler de oldu elbette…

Abdullah’ı ağır eleştirenlerden biri de Yılmaz Güney filminin yapımcısı Ahmet San oldu. San, konuk olduğu Gökay Kalaycıoğlu ile 360 Derece programında konuştu.

Kalaycıoğlu “Farah Zeynep Abdullah’ın sözlerini nasıl buluyorsunuz?” diye bir soru sordu. Ahmet San ise verdiği cevapla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

“Onu hadsiz buluyorum, birikimi bile yetmez. Genç hanım arkadaşımızın kültür seviyesi onu algılayabilecek ve o ulvi lafları söyleyebilecek bir şey değil. Laflarına baktığınız zaman da tamamen magazinsel.”

Yılmaz Güney’in başarılarını desteklerden kötü taraflarıyla ilgilenmediğini belirten San, şu açıklamaları da yaptı:

”Yılmaz Güney’in çok değişik notları var. Bir kişilikli değil birçok şeyi barındırmış. Bunu sevaplarıyla ve kötülükleriyle. Ben bu kadar sert mizaçlı olunmaması gerektiğini düşünüyorum. Yılmaz Güney’in işlediği cinayeti savunmak bana düşmez. Ben Yılmaz Güney’in fikirlerini ve yaşam tarzını savunmuyorum. Ben iyi ve kötü taraflarıyla damga vurmuş bir insan var. Cannes Film Festivali’nde ödül kaldırmış bir zafer… Bunu istediğin gibi yorumlayabilirsin. Çok iyi bir oyuncu, yönetmen, yazar ve senarist ama bir kavgada da birini öldürmüş. Bu savunulmaz’

Kaynak: https://onedio.com/haber/yilmaz-guney-filminin-yapimcisi-ahmet-san-in-farah-zeynep-abdullah-a-sozleri-olay-oldu-1174483

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu