Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Yılbaşı Tatili İçin Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Yılbaşına az bir zaman kala düşük bütçeli vatandaşların tercih ettiği ülkeleri sizler için hazırladık. Henüz bir plan yapmadıysanız bunlara göz atmak size oldukça faydalı gelebilir.
Eklenme:
 Yılbaşı Tatili İçin Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

2020 yılbaşı biraz daha yaklaşırken cebinde fazla bir ekstrası olamayanlar için gidilebilecek en ucuz ülkeleri sizler için araştırdık. Henüz bir programınız yoksa ve cebinizde de fazla bir miktarda paranız bulunmuyorsa sizde bu alternatifleri kafanızda canlandırabilirsiniz.

Yeni yıla az bir zaman kala 31 Aralık gecesini bazı kimseler dışarıda geçirirken bunun için önceden yurt dışı planlar yapanlar ise ceplerindeki bütçeye göre hareket etme durumunda kalıyorlar. Mevcut ekonomik durumlarında zorluk yaşayanlar ise bütçelerine göre yılbaşını geçirebilecek ülkeler arıyor. İşte onlardan bazıları.

Ucuz Tatil Ülkeleri

Ukrayna

Yılbaşı tercihlerinde ilk sıralarda gelen Ukrayna özellikle Türk turistlerinin en büyük ilgi odaklarından birisi. Konumu nedeni ile de ülkemize oldukça yakın olan bu ülkede para birimi olarak Grivna kullanılmakta. Diğer ülkelere göre daha ucuz olan Ukrayna’da yılbaşı etkinlikleri çerçevesinde gezilebilecek kentler arasında Kiev, Lviv ve Odessa gelmekte.

Arnavutluk

En uygun fiyatları ülkelerden birisi olan Arnavutluk’un para birimi Leki. Kalabalıktan uzak, sessiz ve sakin bir yılbaşı geçirmek için en ideal ülkelerden biri konumunda olan Arnavutluk da nüfus da çok fazla değil.

Gürcistan

Artvin’in Hopa ilçesinde sınır komşusu olan Gürcistan’a karayolu ile de gidilebiliyor. Oldukça kolay bir ulaşımı bulunan Gürcistan’da Türk vatandaşlarının en yoğun ilgi gösterdiği semtlerden birisi de Tiflis. Para birimi Lari olan Gürcistan’da yılbaşı etkinlikleri ile doyasıya eğlenerek bunu oldukça ucuza getirebilmenizde mümkün.

Sırbistan

Yılbaşında en çok tercih gören ülkelerden olan Sırbistan halkı kendi dilinin yanı sıra İngilizce de kullanmakta. 7 milyon civarında bir nüfusu olan bu ülke kalabalıktan hoşlanmayanların bir numaralı tercihlerinden. Belgrad da nehrin hemen kenarında eğlence mekanları oldukça gözde.

Makedonya

Bir balkan ülkesi olan Makedonya’da da nüfus oldukça seyrektir. Makedon dinarının kullanıldığı ülkede en kalabalık kent ise başkent Üsküp’tür. Özellikle tarihi ve kültürü olan turistlerin büyük bir ilgisini çeken Üsküp, yeni yılın merkezi gibidir. Makedonya’nın diğer ilgi çeken kentlerinden birisi de oldukça küçük ve yeşillikler içerisinde kurulu olan Ohrid’dir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap