Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Yılbaşı Sofralarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi olan sofralarda bulunan asitli içecekler ve özellikle kuruyemiş sağlığınızın bozulmasına neden olabilir.
Eklenme:
 Yılbaşı Sofralarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her sene olduğu gibi bu yılda yılbaşı sofraları yine eksiksiz muhteşem olacak. Harika yılbaşı sofraları hazırlayabilmek adına bazı ipuçları da bulunmakta. Aslında ne kadar da güzel bir sofra olsa da yılbaşı gecesinde yiyecek ve içeceklerimize dikkat ederek sağlığımızı korumamızda da fayda vardır.

Kahvaltı

Yılbaşında güzel bir kahvaltı yapmak oldukça yararlıdır. Gün ne kadar güzel başlarsa akşamı da o kadar şahane olur. Sağlıklı bir kahvaltı ile kan şekerinizi de dengeleyebilirsiniz. Tam buğday ekmek ile birlikte zeytin, peynir ve yumurtayı kahvaltı masanızdan asla eksik etmeyin.

Atıştırma

Yılbaşı akşamı gelmeden ara öğünlerinize dikkat edin. Aşırı protein içeren besinlerden uzak durarak metabolizma hızını yavaşlatabilirsiniz. Sağlıklı bir kahvaltının akabinde yoğurt ve salata atıştırarak yılbaşı yemeğine doğru kan şekerini dengeleyebilirsiniz.

Yavaş Davranmak Önemli

Yılbaşı akşamı yemeği için aceleci davranmayın. Uzun ve güzel geçecek bir gecede midenizi erkenden doldurmayın ve asla zorlama yoluna gitmeyin. Öğle yemeğinde yavaş hareket ederek çatal ve bıçağı sürekli olarak elinizde bulundurarak buna yardımcı olun.

Su İçin

Su her daim insan bedeni için oldukça önem arz eder. Ara öğün öncesi ve sonrasında bol bol su için. Günde en az 2 litre su tüketimine de dikkat edin. Yılbaşı yemeğinde de asitli içecekler yerine su tercihinde de bulunabilirsiniz.

Meze Seçimi

Yılbaşı akşamının vazgeçilmezlerinden biri de meze ve meyvelerdir. Bunlardan yemek içinde aceleci davranmayın. Tüketilecek besinlerin değeri vücudumuz için oldukça önem arz etmektedir.

Kuruyemişlere Dikkat

Yılbaşı gecesinde fazla kuruyemiş tüketmeyin. Bunun sonucunda kendinize zarar verebilirsiniz. Aslında bir avuç miktar besin değeri bakımından oldukça zengin ancak fazla zararlıdır. Bunun için mutlaka çiğ olanlarını tercih edin.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap