Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Uykunuzu Kaçıracak En İyi 7 Yerli Korku Filmi – Yerli Korku Filmleri

Son Güncelleme:
 Uykunuzu Kaçıracak En İyi 7 Yerli Korku Filmi – Yerli Korku Filmleri

Türk sinema sektörünün, en az ilgi gören yapımları daima korku filmleri olmuştur. İyi senaryonun çıkmaması ve bu alanın yeterli yatırımı almaması, henüz efsane bir korku filmine sahip olmamamızın yegane sebepleri arasındadır.

Bir korku filminin gerçekten iyi olabilmesi için, ses veya görüntüler ile değil izleyenleri senaryosunun kalitesi ile ürkütmesi ve film boyunca germesi gerekir. Biraz öksüz bir alan olsa da yerli korku filmleri arasında gerçekten iyi olan yapımlar da mevcut. Dini inançlara yönelik tasarlanan yerli korku filmleri, ağırlıklı olarak cin, şeytan ve insan üçgeninde gidiyor.

[ilkharf text=”Uykularınızı kaçırması garanti olan en iyi 7 korku filmi yapımını sizler için derledik. Listeye girmeyi kesinlikle hak ettiğini düşündüğünüz farklı korku filmlerini de, yorum bölümünden bizler ve okurlarımız ile paylaşmayı ihmal etmeyiniz.” renk=”koyukahverengi” radius=”duz”]

07. Üç Harfliler 3: Karabüyü

Anne ve babasını kaybeden Alev, tüm çocukluğunun geçtiği evde daha fazla barınamaz ve evi kiraya verir. Yeni bir evli çift olan Dilek ve Kadir evi tutarlar. Sözleşmeyi imzalatmak için eve giden Alev, Dilek’in kayın validesi ile de tanışır. Gelinine karşı hiç iyi niyetli olmayan kadın, mutfağa giderek Dilek’e ait olan çay bardağını almak ister fakat hangisinin ona ait olduğunu bilmediği için Alev’in bardağını da almış olur. Bu bardaklar ile ikiliye büyü yapan kadın, Alev ve Dilek için korku dolu günlerin startını vermiştir.

06. Cin Tepesi

Fatih ve Furkan‘ın cin görmek için çıktıkları ve bu yolda yaşadıkları korkunç hikaye beyaz perdeye yansıtılmış. Gerçek dışı olayları araştıran bu iki kafadar, halk tarafından Cin Tepesi olarak bilinen yere giderler. Gerçekten de cinler ile karşılaşan Fatih ve Furkan, onları kamera ile görüntülemeyi başaramazlar.

Profesyonel bir ekip ve teçhizatla tekrar tepeye çıkan ikiliyi pek iyi bir son beklememektedir. Gerçek bir olayın sinemaya aktarılmış olması, filmi çok daha ilgi çekici kılmaktadır.

05. Siccin 3: Cürmü Aşk

Çocukluk arkadaşı olan Sedat ve Orhan, yıllar sonra Orhan’ın Sedat’ın kız kardeşi Kader ile evlenmesi ile daha da yakınlaşırlar. Her şey yolunda giderken Sedat bir trafik kazasına karışır. Kendisine bir şey olmaz fakat oğlu Mehmet felç olur ve Kader hafızasını kaybeder. Kazayı yapması dolayısı ile Orhan tarafından suçlanan Sedat, sonunda yalnız kalır. İçine kapanan Sedat’ı zor günler beklemektedir. Orhan’ın içi ise hiç soğumaz ve Kader’in intikamını korkunç bir şekilde alacaktır.

Yine bir Alper Mestçi eseri olan Siccin 3, güçlü bir oyuncu kadrosu ve etkileyici müzikleri ile seyirci karşısına çıkmış.

04. Siccin 4

Müslüman bir kitleye hayaletli film yapılsa kimse korkmaz fakat ‘Cinler‘ her zaman ürkülen unsurlar olmuştur. Yerli Korku Filmleri denince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Alper Mestçi de cin senaryolarını, en iyi şekilde hazırlayan başarılı yönetmenlerden birisi. Gerilim ve korku dolu olan Siccin 4, izleyici koltuğa adeta zımbalayacak bir yapım.

Türk korku sinemasının önemli eserleri arasında şimdiden giren yapım, oyunculukların yüksek seviyesi ile de dikkat çekiyor. Serinin 5. filmini merakla bekleten bir korku filmi.

03. Siccin 5

Alper Mestçi’nin başarılı korku filmi serisi olan Siccin, bu sefer son ve 5. filmi ile karşımızda. Tuhaf bir kız olan Hale; annesi, akli dengesi yerinde olmayan ninesi ve halası ile yaşamaktadır. Ürkütücü ve eski bir evde yaşayan ailede erkek yoktur zira Hale’nin babası o daha doğmadan onları terk etmiş veya kaybolmuştur.

12 yaşındaki Hale, uykusundayken korkunç bir kabus görülür. Onu doğumunda terk eden babası rüyasındadır ve onu korkunç bir eve davet etmektedir. Hale bu evi tanımıştır, bu ev yıllar önce yapılmaması gereken bir ayinin yapıldığı, dedesinin eski evidir. Kabustan sonra Hale çok değişir ve bundan en çok çevresindekiler zarar görecektir.

02. Dabbe: Cin Çarpmasi

Bir Türk korku filmi daha önermeyelim ki içinde cin geçmesin. Cinleri merkezine koyan bir senaryoya sahip olan Dabbe: Cin Çarpmasi, Dabbe korku filmleri serisinin 4. bölümü. Kübra, evlilik hazırlıkları yapmakta olan bir genç kızdır. Kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar ve onlar tarafından ele geçirilir. Yaşadığı bölgede daha önce de böyle vakıalar gerçekleşmiştir. Bunun sebebi ise geçmiş yıllarda defineciler sebebiyle, köyün lanete uğramış olmasıdır.

Kübra’yı tedavi etmeye çalışan psikiyatrist ve aynı zamanda Kübra’nın arkadaşı olan Ebru, bunu tek başına yapamaz ve bir cinci hocayla görüşür. Cinci hoca, kızın içine giren cini çıkarmaya çalışırken, Kübra’da tüm süreci kayıt altına almaktadır. Kübra iyileşmek üzereyken, köyün lanetinden sadece Kübra değil herkes etkilenecektir. Meşhur yönetmen Hasan Karacadağ’ın Dabbe: Cin Çarpmasi yapımı, en iyi yerli korku filmleri sıralamasında 2. sırayı hak ediyor.

01. Üç Harfliler: Beddua

Zirveyi, ünlü korku filmi yönetmeni Alper Mestçi’nin yapımı olan Üç Harfliler: Beddua hak ediyor. Filmde eski lise arkadaşı olan 4 genç kızın başından geçenler anlatılıyor. Lise yılları geride kalmış ve 4’lü mutlu mesut, sıradan hayatlar sürmektedirler. Bu güzel hayatlar, Havel’in aralarına girmesi ile son bulacaktır.

Bir şaman olan Havel; Melek, Burcu, Eda ve Ayla’nın hayatını adeta cehenneme çevirecektir. Kimliği belirsiz birisi kız arkadaşlara beddua etmiştir ve bu beddua nedeni ile başlarına gelmeyen kalmayacaktır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Fetih 1453 filmi oyuncuları ve konusu! Fetih 1453 hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak?
29 05 2020 - 16:59
Kadir Gecesi’nde hangi dualar okunur? Kadir Suresi Türkçe meali ve okunuşu
18 05 2020 - 10:22
Sinemalar resmi olarak ne zaman açılacak? İşte sinemaların açılma tarihi
12 05 2020 - 12:00
Deadpool’un 3. filminin gecikmesinin nedeninin Marvel olduğu iddia edildi
11 05 2020 - 13:39
Yorum Yap