Yeni Zelanda’da Kanlı Cami Saldırısının Görüntülerini İnternette Paylaşan İş İnsanına Hapis Cezası

Yeni Zelanda’da 15 Mart tarihinde Christchurch kentindeki Nur ve Linwood Camilerine düzenlenen ve 51 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili video görüntülerini internet üzerinden paylaşan iş insanı 21 ay hapis cezasına çarptırıldı. CNN’de yer alan habere göre 44 yaşındaki iş insanı Philip Neville mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Avukatının da savunma yaptığı iş insanına, Christchurch […]

18.06.2019 - 15:06
18.06.2019 - 16:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yeni Zelanda’da 15 Mart tarihinde Christchurch kentindeki Nur ve Linwood Camilerine düzenlenen ve 51 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili video görüntülerini internet üzerinden paylaşan iş insanı 21 ay hapis cezasına çarptırıldı.

CNN’de yer alan habere göre 44 yaşındaki iş insanı Philip Neville mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Avukatının da savunma yaptığı iş insanına, Christchurch Bölge Mahkemesi 21 ay hapis cezası verdi.

Yaklaşık 30 Kişiye Gönderdi

Ülkenin resmi radyosu New Zealand’ın (RNZ) haberine göre 44 yaşındaki iş insanı, 15 Mart tarihinde teröristin canlı olarak yayınladığı görüntüleri kopyalayarak terör saldırılarının hemen ardından yaklaşık 30 kişiye gönderdi. Yeni Zelanda bölge mahkemesinde yargılanan sanığa yargıç görüntülerin nasıl olduğunu sordu. Arps’ın bu soru üzerine müthiş ifadesini kullanması dikkat çekti. Bunun üzerine yargıç O’Driscoll, sanığın görüntüleri paylaşarak toplu katliamı övdüğünü ve teşvik ettiğini bunu yaparken Müslüman topluma karşı pişmanlık duymadığını söyleyerek davayı karara bağladı.

21 Ay Hapis Cezası Verildi

Yeni Zelanda’daki katliamın görüntülerini paylaşan iş insanına mahkeme tarafından 21 ay hapis cezası verildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim