Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Yeni Macbook Pro detayları netleşmeye başladı

Eklenme:
 Yeni Macbook Pro detayları netleşmeye başladı

Taşınabilir dizüstü bilgisayarlar kategorisinde her zaman liderliğe oynayan Apple MacBook Pro markası, geçtiğimiz dönem 16″ ekrana sahip yeni modellerini duyurmuştu. 16″ ekran yerine daha taşınabilir olan 13″ ekranlı modellerde de yenilik bekleyen kullanıcılar için Apple çok yakında yeni modelleri tanıtacak.

Apple markasının ürünü olan MacBook serisinin en güçlü cihazlarından olan Macbook Pro 16″ serisi yakın sayılabilecek bir dönemde kullanıcılara sunulmuştu. Daha ince çerçevelere sahip olan model, 15″ MacBook Pro kasasına 16″ bir ekran sığdırmayı başarmıştı. Apple’ın 13″ modellerde de benzeri bir çalışma yürütmesi bekleniyor. Böylece 13″ ekranlı MacBook Pro kasasına 14″ ekranlı bir yeni Macbook Pro inşa edilecek.

macbook pro

Yeni nesil MacBook Pro detayları

Aynı şekilde Apple’ın 13″ MacBook Pro özelliklerinde de bir güncellemeye gitmesi bekleniyor. 16″ MacBook Pro modellerinin daha profesyonel kullanıma uygun olması, birçok kullanıcıyı zorunlu olarak 16″ modele itmiş durumda. Fakat 13″ kasa MacBook Pro taşımak isteyen kullanıcılar, yeni nesil cihazların teknik detaylarında da bir yenileme istiyor. Günümüz teknolojilerinde ve özellikle de MacBook serisi cihazlarda iş amaçlı kullanılan programlarda 32 GB RAM seçeneği birçok kullanıcı önemli bir etken. Bilindiği üzere 13″ MacBook Pro modellerinde arttırılabilir ram seçeneklerinde 32 GB seçeneği bulunmuyor.

Yine aynı şekilde çalışma dosyalarındaki detayların daha kaliteli hale gelmesiyle birlikte, cihazlardaki depolamalar da yetersiz kalıyor. MacBook Pro serilerinde sonradan bir dahili depolama güncellemesi yapılamadığı için, kullanıcılar ilk satın alımda yüksek fiyat farkıyla daha geniş depolama seçebiliyor veya harici USB-C tipi harddiskler kullanabiliyor. Taşınabilirliği arttırmak isteyen birçok profesyonel kullanıcı depolama seçeneklerine 4TB depolama eklenmesini de talep ediyor.

Yeni nesil işlemci tarafında ise MacBook Pro yeni modelinde bir güncellemeye gidebilir. Yeni nesil Intel i7-1068NG7 işlemci tercihi yapabileceği gündemde. 2,3 GHz saat frekansına sahip olan işlemci turbo boost ile 4.1 GHz seviyesine kadar çıkabiliyor.

 


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap