Yeni Görevinde 18 Bin TL Maaş Alacağı İddia Edilen Arınç Parayı Ne Yapacağını Açıkladı

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirdikten sonra alacağı 18 bin TL’lik maaş ile ne yapacağını açıkladı. Bülent Arınç, alacağı paranın yarısı ile burs vereceğini yarısıyla da KHK ile mağdur olanlara yardım edeceğini söyledi.

05.07.2019 - 1:22
05.07.2019 - 1:22
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti’nin kurucu isimlerinden ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na üye olarak atanmasının ardından katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtladı. Son günlerde Bülent Arınç’ın yeni görevinde alacağı 18 bin TL’lik para konuşuluyordu. Bülent Arınç, burada yaptığı konuşmada gelecek olan paranın ne kadarsa yarısını burs olarak öğrencilere vereceğini kalan yarısını da KHK’larla mağdur olan kişilere vereceğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından mağdur olan çok sayıda kişi olduğunu belirten Arınç, hakkında dava açılmadığı halde görevine iade edilmeyen kişiler olduğunu, hatta bu kişilerin arasında eşleri evlere temizliğe gidenler bile olduğunu belirterek onlara yardımcı olmaya karar verdiğini söyledi. Ceza alanlara bir şey demediğini belirten Arınç, ancak davası takipsizlikle sonuçlandığı halde görevine iade edilmeyenlere yardım etmek istediğini dile getirdi.

İftiralar Konusunda Açıklama

Bülent Arınç, açıklamasının devamında yurtdışında olduğunu ve Türkiye’ye gelir gelmez hakkında montajlarla kurgulanmış bir iftira gördüğünü belirterek, bu konuda hemen açıklama yapmaya gerek duyduğunu dile getirdi. Bugüne kadar tutanaklara yazılmış ve altında imzası olan her şeyi kabul ettiğini belirten Bülent Arınç, tutanaklar dışında hakkında söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Sosyal medyada yayılan her habere inanmamak gerektiğini dile getiren Arınç, daha dün ABD Başkanı Donald Trump’ın öldüğü haberlerinin yayıldığını ya da ABD ve İran arasında bir savaş çıkacağına dair bir gündem olduğunu ancak bunların da gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim