Yeni Doğmuş Bebekler Yaz Mevsiminde Nasıl Giyindirilmelidir?

NAVİGASYONYeni Doğmuş Bebek Nasıl Giydirilmelidir?Bebek Doğmadan Önce Ne Yapılmalıdır?Bebek Doğduktan Sonra Ne Yapılmalı?Bebeğiniz Kıyafetleri İçin Öneriler Yaz sıcaklarının başlamasıyla hepimiz giyebileceğimiz en ince kıyafetlere yöneliriz ve böylelikle yazın keyfini çıkarmaya çalışırız. Ancak yeni doğmuş bir bebek söz konusu olduğunda aynı şeyi demek mümkün müdür? Hangi mevsimde olduğumuz fark etmeksizin bebeği her zaman sıcak tutacak şekilde […]

21.07.2018 - 18:00
20.07.2018 - 23:09
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Yaz sıcaklarının başlamasıyla hepimiz giyebileceğimiz en ince kıyafetlere yöneliriz ve böylelikle yazın keyfini çıkarmaya çalışırız. Ancak yeni doğmuş bir bebek söz konusu olduğunda aynı şeyi demek mümkün müdür?

Hangi mevsimde olduğumuz fark etmeksizin bebeği her zaman sıcak tutacak şekilde giyindirmeliyiz. Bebeğinize özenle seçmiş olduğunuz giysiler onun cildini ve sıcaklığını korumalıdır. Kıyafetlerini seçerken bakacağınız bazı kumaşlar ve sentetik malzemeler bebeğinizin cildini tahriş edip alerji olmasına neden olabilir. Bu neden seçtiğiniz kumaş türüne çok dikkat etmeniz gerekir.

Yeni Doğmuş Bebek Nasıl Giydirilmelidir?

Yeni doğmuş bebekler sıcaklık değişimlerine karşı çok hassas ve savunmasızlardır. Onlar sıcaklığı yetişkinler veya çocuklar gibi hissetmezler. Hepinizin sıcaklıktan şikayet ettiği zamanlarda bebeğiniz üşüyebilir.

Bu nedenlerden dolayı bebeğinizi giydirirken baş ve ayak kısmını özenle korumanız önem teşkil eder. Bu iki bölge bebeğinizin vücut sıcaklığını düzenlemeden sorumludur.

Bebek Doğmadan Önce Ne Yapılmalıdır?

Yeni doğacak bebeğinin dolabını hazırlamak özellikle tecrübesiz ebeveynler için stresli bir deneyim olabilir. Hangi kıyafetlerin veya eşyaların doğru olacağına karar vermek zorlu bir seçimdir.

Mevsim fark etmeksizin bebeğinize her zaman atlet giydirmelisiniz ve bu atlet günde en az iki veya üç kez değiştirilmelidir.

Uyku zamanı için ise bebeğinizi rahat ve sıcak tutacak giysilerden yana olmalısınız. Üzerinde baskı, nakış vb. süs bulunan giysiler uyku zamanı için uygun değildir.

Bebek Doğduktan Sonra Ne Yapılmalı?

Yaz mevsimi boyunca yeni doğmuş bebeğiniz için çoğunluğunu pamuk oluşturan kıyafetler seçmelisiniz. Bebeğinizin ayağına çorap, başına ise mutlaka bir şapka geçirmelisiniz. Ardından ince pamuk bir battaniye ile çocuğunuzu sarabilirsiniz.

Bebeğinizi sıcak tutmak her ne kadar bir gereklilik olsa da aşırıya kaçmamak gerekebilir. Tüylü ve yünlü kazaklar bebeğinizin zaten sıcak olan yaz aylarında iyice sıcaklamasına neden olabilir. Bu nedenle bu tür kıyafetleri kullanmaktan kaçının. Bunun yerine evin sıcaklığını arttırarak bebeğinize pamuklu giysiler giydirebilirsiniz.

Önemli olan nokta ise bebeğinizin başını, ayaklarını ve göğsünü soğuktan koruduğunuza emin olmanızdır.

Bebeğiniz Kıyafetleri İçin Öneriler

  1. Kaliteli kumaşlar alın. Aynı fiyata sayıca daha fazla kıyafet alabilseniz bile az miktarda ama kaliteli kumaşlar kullanan markalardan alışveriş yapın.
  2. Pamuğu ilk tercihiniz yapın. Pamuktan yapılmış olan kıyafetler bebeğinizin hassas cildinin rahatça nefes almasını sağlar. Oldukça yumuşak bir kumaştır. Giysi alırken giysinin kıyafetinde yazan kumaş içeriklerine bakın ve %100 pamuk olanları tercih edin.
  3. Bebeğinize geniş kıyafetler giydirin. Sıkı kıyafetlerden kaçının.
  4. Aksesuar kullanmayın. Bebeğinize güzel ayakkabılar ya da sevimli tokalar takmak çok çekici gelse de bir süre daha yapmadan beklemeniz gerekmektedir. Bebekler kıyafet giymeye bile zor alışmışken onlara takı takmanız onun hayatını daha da zorlaştırabilir.
  5. Bebeğinizi her daim sıcak tutun. Çok sıcaktan da kaçının. Eğer bebeğiniz sürekli terliyor ve yanakları kızarık duruyorsa onu çok fazla giydirmişsiniz anlamına gelmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim