Alexa
İlginç Bilgiler
İlginç Bilgiler
Panik Atak Krizi Nasıl Durdurulur?

Terleme, korku, hızlanma gibi hayatta kalmaya yönelik mekanizmaların anormal şekilde devreye girdiği hem fiziksel hem ruhsal bir sorun olan panik atak kendini krizlerle gösterir. Panik atak krizlerini önlemek için neler yapılacağı konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Dibi Tutan ve Yanan Tencereleri Sadece Bir Kaç Malzeme ile Temizlemenin Püf Noktaları

Mutfakta Herkesin başına ufak tefek kazalar gelebilir. “tencere nasıl yanar”, “bir insan nasıl bu kadar dikkatsiz olur” diye düşünüp "Aa benim başıma gelmez." demek yerine başınıza böyle bir şey gelirse ne yapmanız gerektiğini öğrenmekte yarar var. İşte yanan ve dibi tutan tencereleri temizlemenin püf noktaları...

Okunma Süresi : 3 Dakika
Altın Oran Nedir ? Altın Oran Kimlerde Vardır?

Yüz ve vücut güzelliğini ifade etmenin bir sembolü olarak kullanılan altın oran her bir yapının uyum içinde olmasıyla belirlenir. Pek çok ünlünün altın orana sahip olmasıyla güzel göründüğü belirtilir. Altın oran nedir, nasıl belirlenir, kimlerde vardır konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
”Bu Anı Daha Önce Yaşadım”: Dejavu Nedir? Neden Olur?

Yeni tanıştığımız birini önceden görme ya da içinde bulunulan anı daha önce yaşamış olma hissine dejavu diyoruz. Zihinsel bir olay olan dejavunun nedenleri hakkında farklı görüşler mevcut. Dejavu nedir, nedenleri ve anlamı konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Kan Grubuna Göre Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

Kan grupları kişiden kişiye değişen birtakım hormonal farklılıklarda önemli rol sahibidir. Peki kan grupları karakter ve ruh hali üzerinde nasıl bir etkiye sahiptir. Kan grubuna göre kişilik analizi konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Gülümsemenin Bilmediğiniz Faydaları

Gülümsemek gün içinde iletişimimizde sık yer verdiğimiz bir mimik. Ancak bundan çok daha önemlisi bizler için büyük faydaları olan gülümsemeye daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam için daha çok yer vermek gerektiğidir. Gülümsemenin bilmediğiniz faydaları konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Vücuttaki Ağrılarınızı Hafifleten Baskı Noktaları

Bazı ağrıları hafifletmek ya da sağlık sorunlarını anlık olarak çözmek için vücutta bulunan baskı noktaları kullanılmaktadır. Masaj ve akupunktur için de kullanılan bu baskı noktaları sinirler aracılığıyla ağrıyı dindirir. Vücuttaki ağrı kesici baskı noktaları konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
İkigai Nedir? Japonların Mutluluk Sırrı İkigai Nasıl Uygulanır?

Japon kültürünün hayatın amacını bulmayı hedefleyen felsefesi İkigai, Batı kültürünün yoğun ilgi gösterdiği popüler inançlardandır. Varoluş amacını bulmayı hedefleyen İkigai nedir, ne işe yarar, nasıl bulunur, sorularının yanıtı yazımızda..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Feng Shui Nedir? Neden Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Çin'de ortaya çıkan ve eşyaların olumlu enerji yaymak adına ev sahibi ile iletişime geçmesi gerektiği inancını baz alan Feng Shui inancı, günümüzde dekorasyon akımlarına şekil vermektedir. Feng Shui nedir, neden ve nasıl yapıları konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"