Yeni Bilgiler
Yeni Bilgiler
Cushing Sendromu Nedir? Cushing sendromu Belirtileri Ve Tedavisi

Cushing sendromu, kortizol hormon seviyesinin yüksek değerlere çıktığında görülen bir rahatsızlıktır. En belirgin belirtileri kilo alımı, aşırı kıllanma ve kamburlaşma durumudur.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Yürüyen Ceset Sendromu – Cotard Sendromu Nedir?

Günümüzde karşılaşılan ve çok farklı bir sendrom olan Cotard yani yürüyen ceset sendromu insanların kendilerini ölü olarak görmesiyle semptomların açığa çıkmasına sebep oluyor. Bu sendromun görüldüğü kişiler, ruhlarının ölümsüz olduğuna ve aslında bedenlerinin öldüğüne inanıyor ve çevrelerini buna ikna etmeye uğraşıyorlar. Peki, yaşayan ceset sendromu nasıl belirtiler veriyor ve nasıl bir tedavi yapılıyor?

Okunma Süresi : 3 Dakika
Cilt Toniği Nasıl Uygulanır? Cilt Toniği Faydaları Ve Çeşitleri

Hava kirliliği ve stres gibi çeşitli faktörler cilt üzerinde çeşitli problemlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle günlük cilt toniği uygulamasının yapılması oldukça önem taşımaktadır.

Okunma Süresi : 6 Dakika
Kumkuat (Kamkat) Nedir? Besin değerleri Ve Faydaları Nelerdir?

Kumkuat meyvesi Dünyada Çin de yaygın olarak yetiştirilen, Ülkemizde de Akdeniz bölgesinde üretilen portakalı andıran küçük bir meyvedir. A ve C vitamini açısından yüksek değere sahip olduğu için, güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Ayrıca dekoratif olarak da kullanılabilmektedir.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Goldenhar Sendromu Nedir? Belirtileri Ve Tedavisi

Goldenhar sendromu doğumdan itibaren görülen genetik bir hastalıktır. Kişide çeşitli anormalliklerin görülmesine neden olmaktadır. Çeşitli araştırmalar yapılmasına rağmen henüz hastalığın nedeni tam olarak bilinmemektedir.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Brokoli Nasıl Tüketilmeli? Brokoli Faydaları Ve Zararları

Brokoli tüketimi sayesinde, vücudun bağışıklık sistemi güçlendirilerek enfeksiyonlara karşı korunması sağlanmaktadır. Ayrıca detoks etkisi sayesinde, diyet listelerinde oldukça popüler bir sebzedir.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Kaliteli Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır? Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Çok önemli bir yağ çeşidi olan zeytinyağını doğru seçmek çok önemli. Uzmanlar kaliteli zeytinyağı seçmekte belli kriterlere dikkat edilesi gerektiğinin altını çiziyor. Peki kaliteli bir zeytinyağı nasıl seçilir?

Okunma Süresi : 4 Dakika
Chlorella Nedir? Chlorella Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Chlorella ya da bilinen ismiyle Yeşil Alg, günümüzde faydalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Yeşil Alg, kurutulmuş şekilde kullanıma sunuluyor. Peki Chlorella ne işe yarıyor?

Okunma Süresi : 3 Dakika
Japon Diyeti Nasıl Yapılır? Japon Diyetinin Faydaları Ve Zararları

Dünya üzerinde Japon diyet modelini uygulayan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Diyetler içerisinde şartları en ağır diyetlerden biri olarak gösterilen Japon diyeti 3 ana öğünden oluşmaktadır. İşte, Japon diyetine dair merak edilenler..

Okunma Süresi : 5 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"