Yeni Askerlik Kanunu Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Onaylandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bugün kabul edilen yeni askerlik kanunu onayladı. Yeni askere alma kanunu resmi gazetede yayınlandıktan sonra yasalaşacak. Kanunun yasalaşması ile birlikte 100 bin kişiye terhis hakkı doğacak.

25.06.2019 - 23:14
26.06.2019 - 11:28
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni askerlik kanunu onayladığını duyurdu. Basın mensuplarının kendisine kısa süre önce bu soruyu sorduğunu belirten Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni askerlik kanunu imzaladığını sosyal medya hesabından açıkladı.

100 Bin Kişi Terhis Olabilecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda kabul edilen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan yeni askerlik kanunu resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek. Kanunun yasalaşması ile birlikte şu anda silah altında bulunan ve 6 aylık zorunlu askerlik hizmetini tamamlamış olan 100 bin kişi için terhis hakkı doğacak. Milli Savunma Bakanlığı’nın ihtiyacı doğrultusunda terhis olmak istemeyen askerler, 6 ay süreyle görev yapmaya devam edecek ve maaş alacak. Bu sistemin bedelli askerliği kalıcı hale getirmesi ile birlikte terhis olmak isteyenler ise kalan 6 ay için bedel ödeyecek.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim