Yemen’de korkunç hava saldırısı 40 ölü

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
13 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Ve Suudi Arabistan resmen Yemen’i bombaladı. Yemen’de yaşanan olayda başkent Sana’da bulunan bir polis merkezine düzenlenen hava saldırısında son gelen bilgilere göre 40 kadar kişinin hayatını kaybettiği ve 100’e yakın kişinin de yaralandığı kaydedildi.

İç savaşın hakim olduğu Yemen’den bir kara haber daha geldi. Arap yarımadasında bulunan en fakir yerleşim yerlerinden biri olarak gösterilen yerden yeni bir haber daha alındı. Suudi Arabistan’a ait olduğu belirlenen koalisyon uçakları Yemen’deki Sana bölgesine hava saldırısı düzenledi. Saldırıda İran destekli Husilerin kontrolündeki başkent Sana’da bulunan bir polis merkezinin hedef alındığı kaydedildi.

Husilere ait El-Mesire televizyon kanalı tarafından gerçekleştirilen son dakika açıklamasında 40 kadar kişinin saldırıda öldüğü ve 100′ yakın kişinin de yaralandığı ifade edildi. Reuters haber ajansı da bu bilgileri doğrularken çoğu cesedin küle döndüğünü dile getirdi. Ülkemize bağlı olan Anadolu Ajansı ise ölen ve yaralıların cesetlerine tam olarak ulaşılamadığını ve saldırı sırasında karakolda yaklaşık olarak 200 kadar kişinin bulunduğunu belirtti.

Yemen’de Katliam

Yemen’deki İran destekli Husilerin başkent Sana’yı ele geçirmesi ile Cumhurbaşkanı Abdurrabbu Mansur Hadi’nin kaçması sonrasıdna bölgede baş gösteren iç savaş ezeli düşmanları karşı karşıya getirmeye yetmişti. Suudi Arabistan ve diğer bölge ülkeleri bundan yaklaşık 2 sene öncesinde Husiler’e karşı operasyon da birleşmişti. Husilere karşı Suudi Arabistan’ın başını çektiği uluslararası koalisyon halen ara ara bombardımanlarına devam ediyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com