Yemen’de korkunç hava saldırısı 40 ölü

Yemen'de yaşanan olayda başkent Sana'da bulunan bir polis merkezine düzenlenen hava saldırısında 40 kişi hayatını kaybetti.

13.12.2017 - 15:25
13.12.2017 - 15:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ve Suudi Arabistan resmen Yemen’i bombaladı. Yemen’de yaşanan olayda başkent Sana’da bulunan bir polis merkezine düzenlenen hava saldırısında son gelen bilgilere göre 40 kadar kişinin hayatını kaybettiği ve 100’e yakın kişinin de yaralandığı kaydedildi.

İç savaşın hakim olduğu Yemen’den bir kara haber daha geldi. Arap yarımadasında bulunan en fakir yerleşim yerlerinden biri olarak gösterilen yerden yeni bir haber daha alındı. Suudi Arabistan’a ait olduğu belirlenen koalisyon uçakları Yemen’deki Sana bölgesine hava saldırısı düzenledi. Saldırıda İran destekli Husilerin kontrolündeki başkent Sana’da bulunan bir polis merkezinin hedef alındığı kaydedildi.

Husilere ait El-Mesire televizyon kanalı tarafından gerçekleştirilen son dakika açıklamasında 40 kadar kişinin saldırıda öldüğü ve 100′ yakın kişinin de yaralandığı ifade edildi. Reuters haber ajansı da bu bilgileri doğrularken çoğu cesedin küle döndüğünü dile getirdi. Ülkemize bağlı olan Anadolu Ajansı ise ölen ve yaralıların cesetlerine tam olarak ulaşılamadığını ve saldırı sırasında karakolda yaklaşık olarak 200 kadar kişinin bulunduğunu belirtti.

Yemen’de Katliam

Yemen’deki İran destekli Husilerin başkent Sana’yı ele geçirmesi ile Cumhurbaşkanı Abdurrabbu Mansur Hadi’nin kaçması sonrasıdna bölgede baş gösteren iç savaş ezeli düşmanları karşı karşıya getirmeye yetmişti. Suudi Arabistan ve diğer bölge ülkeleri bundan yaklaşık 2 sene öncesinde Husiler’e karşı operasyon da birleşmişti. Husilere karşı Suudi Arabistan’ın başını çektiği uluslararası koalisyon halen ara ara bombardımanlarına devam ediyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim