Haber

Yemekteyiz 12 Ekim Haftanın Finalinde Kim Birinci Oldu?

Yemekteyiz 12 Ekim finali heyecanı başladı. Oldukça iddialı ve gergin geçen bir haftanın sonunda Yemekteyiz‘de haftanın birincisi bugün belli oluyor. Haftanın ilk gününden bu yana yarışmacılar arasında sık sık tartışmalar yaşanırken birbirinden iddialı yarışmacılar 10 bin TL’lik ödülü kazanmak için kıyasıya bir rekabet içerisine girdi. Peki, 12 Ekim Yemekteyiz haftanın finalinde kim birinci oldu? Yemekteyiz 12 Ekim birincisi kim oldu? İşte detaylar…

TV8 de hafta içi her gün ünlü oyuncu Onur Büyüktopçu’nun sunuculuğu ile ekranlara gelen Yemekteyiz de bugün final heyecanı yaşanıyor. Her hafta beş farklı yarışmacı hafta içi her gün 3 saat içerisinde yemeklerini hazırlıyor ve rakiplerine evinde ağırlıyor. Puanlamaların genel olarak yemeklere göre değil de davranışlara göre yapıldığı yarışma programında Onur Büyüktopçu zaman zaman yarışmacılara sinirleniyor. Bu hafta Yemekteyiz de oldukça renkli 5 yarışmacı yarıştı. Özellikle yarışmaya elinde oyuncak bebeği ile katılan Sevda Hanım çok dikkat çekti. Yine Karadenizli yarışmacı Yavuz Bey de yarışmanın sivrilen isimlerinden olurken Bilal Bey ise beyefendiliği ve bilgisi ile dikkatlerden kaçmadı. Yarışmanın diğer iki önemli ismi ise Melek Hanım ve Uğur Hanım oldu. Melek Hanım daha sessiz ve mütevazi bir profil çizerken, Uğur Hanım zaman zaman yaptığı çıkışlarla herkesi şaşkına çevirdi. Peki, gergin, heyecanlı ve zaman zaman stresli geçen 1 haftanın sonunda Yemekteyiz de bugün kim birinci oldu? İşte Yemekteyiz 12 Ekim haftanın finalinde yaşananlar…

3 SAAT İÇERİSİNDE YEMEKLERİNİ HAZIRLAYACAKLAR

Yemekteyiz daha önce farklı formatlarda ekrana gelen son iki sezondur ise TV8’de Onur Büyüktopçu’nun sunumu ile yayınlanan bir yemek yarışması. Yemekteyiz yarışmasında her gün bir yarışmacı haftada ise Toplam 5 yarışmacı yarışıyor. Kurallar gereği Yemekteyiz’de yarışmacılar 3 saat içerisinde kendilerinin hazırladığı menüyü yapmak zorunda. Aynı zamanda yarışmacılara Market içinde yarım saatlik bir süre veriliyor. Yarışmalar ne Hareket sırasında ne de evde yemek hazırlarken başka birinden yardım alamıyor.

PUANLAMADA HAKSIZLIK MI YAPILIYOR?

Yemekteyiz’de belli puanlama kriterleri var. Genellikle yarışmanın sunucusu Onur Büyüktopçu güzel puanlar verirken yarışmacıların verdiği puanlar ise çok küçük kalıyor. Çünkü yarışmacılar yapılan yemeklerin güzelliğine göre değil de kendilerine davranışlara göre puan veriyor. Bazı yarışmacıların ise birinci olmak için diğer yarışmacılara düşük puan vermesi Onur Büyüktopçu’yu da sinirlendiriyor. Mesela bu hafta haftanın ilk günü yarışan Uğur Hanım asla bir puan vermeyeceğini söylemişti fakat Uğur hanımın Melek Hanıma 1 puan vermesi ünlü oyuncuyu sinirlendirdi.

HAFTANIN SON GÜNÜNDE GERGİNLİK

Yemekteyiz 13 Ekim 2018 haftanın finali bölümünde bugün Sevda Hanım yarıştı. Ressam olan ve yarışmanın ilk günden beri farklı davranışları ile dikkat çeken Sevda Hanım Bugün mutfakta Bir Hayli yoruldu. Haftanın ilk gününden beri Sevda hanımın yanından ayırmadığı bebeği okyanusta bugün ona eşlik etti. Rakipleri için bir hayli zorlu ve güzel bir menü çıkaran Sevda hanımın çorbası ve Ara Sıcak dışında diğer yemekleri ne yazık ki beğenilmedi. Haftanın son gününde yarışan Sevda Hanım Bugün rakiplerinden toplamda 13 puan aldı.

FİNALDE GERGİN ANLAR

Sevda hanımın puanlaması yapıldıktan sonra haftanın finali bölümüne geçildi. Finalde ise yarışmacılar arasında bir hayli gerginlik yaşandı. Bu haftanın en gergin ismi olan Uğur Hanım önce Bilal Bey ile ardından da Yavuz Bey ile tartışma yaşadı. Ayrıca Sevda hanımın Bir Kadının biri olmasını istediğin yönelik yaptığı açıklamada tartışma çıkardı.

YEMEKTEYİZ 13 EKİM HAFTANIN FİNALİNDE KİM KAZANDI?

Gerginliklerle geçen bir haftanın ardından Yemekteyiz 13 Ekim haftanın finalinde kim kazandı sorusu yanıt bul da. Bu hafta biri olan isim 20 puanla Melek hanıma oldu. Haftanın son günü yarışan Sevda Hanım ise 16 puan ile sonuncu olurken diğer üç yarışmacı eşit puan olarak ikinciliği paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu