Kadın

Yemek Masası Nasıl Hazırlanır? Nasıl Sofra Kurulur? Yemekte Dikkat Edilen Kurallar Nelerdir?

Lezzetli yemekler hazırlamak misafirleri ağırlamanın en önemli noktası olabilir. Ancak doğru şekilde sunulmayan yemeklerin lezzeti görselliğinin geri planında kalacaktır. Bu nedenle sofraların önce göze hitap etmesi, iştah açması ve belli kurallara uygun şekilde düzenlenmesi gereklidir. En etkileyici sofralar için yemek masası nasıl hazırlanır sorusunun yanıtını aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yemek esnasında peçete kullanıldıysa kirli yüzü masaya dönecek şekilde peçete bırakılmalıdır. Aksi halde pis kısım masadakilerin dikkatini çekebilir ve sofrada hoş bir şekilde karşılanmayan görüntüler oluşur.  Yine sık yapılan bir hata da kullanılan pis peçeteyi boş tabağa atmaktır, doğrusu tabağın sağ yanına peçeteyi görsel olarak mümkün olduğunca düzgün bir şekilde bırakmaktır.

Yemek geldikten sonra dikkat edilmesi gereken sofra görgü kuralları ise öncelikle elleri masa üstüne yerleştirmektir. Elleri masa altında saklamak ya da gelen yemeği koklamak ev sahibine karşı büyük bir ayıp olarak görülür. Yemeğe başladıktan sonra da çatalı sol elle kullanmak ve kirlenen çatal bıçağı masaya geri koymak yerine tabak kenarına koymak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu