Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Yazın Nasıl Makyaj Yapılır? Yaz için Makyaj Önerileri

Son Güncelleme:
 Yazın Nasıl Makyaj Yapılır? Yaz için Makyaj Önerileri

Sıcak havalarda makyaj yapmak hem bakımlı görünmek isteyen hem de sıcaklardan dolayı kozmetik ürünlerinden bunalan kadınların gündelik sorunları arasında yer alıyor. Kadınlar için makyaj adeta bir olmazsa olmaz, peki yazın makyaj yapmak bu denli güçken nelere dikkat etmek gerekiyor? Yaza özel makyaj önerileri ve farklı makyaj modelleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

yaz makyajı

Yaz Makyajı

BB Kremler

Yaz aylarında ciltte fondöten, kapatıcı gibi ağır ürünler kullanmak terletici ve gözenek kapatıcı bir etki yaratabilir. Ayrıca bronzlaşmadan dolayı cilt rengi sürekli değiştiğinden kapatıcı ürünlerin rengine karar vermek de güç olabilir. Ancak BB krem hem güneş koruyucu etkisi, hem de hafif ve doğal kapatıcılığıyla yaz günlerinin kurtarıcısı olabilmektedir. Yaz akşamlarında yapılan makyajlarda BB kremle kusurları hafifçe kamufle edebilir ve cilde renklilik verebilirsiniz. Doğal bir makyaj yapmak için öneriler arasında yer alan bir diğer benzer ürün olan CC kremleri de inceleyebilirsiniz.

Renkli Rujlar

Bronz bir cilde en çok yakışacak olan ürünlerden biri de renkli rujlardır. Ruj çeşitleri arasından mercan tonlarında ve parlak görünümlü olanları seçerek yazın canlılığına ve renkliliğine uyum sağlamak oldukça kolay olmaktadır. Rujunuz yeterince dikkat çekici olduğu sürece başka bir makyaj malzemesine gerek duymayacaksınız.

yaz makyajı

Yaz için Parlak Rujlar

Bronzer Kullanımı

Cilt tonunu vurgulamak isteyenlerin ya da yazın bronz bir tene kavuşmak için kolay yolu arayanların tercihi olan bronzerler, farklı dokuları ve simli yapılarıyla kadınların gözdelerinden bir diğeridir. Işıltılı bronzerları allık olarak kullanarak cildinizde uyumu yakalamanız mümkündür. Yaz makyajı modelleri içerisinde bronzer ve parlak allıklarla yapılmış birçok kontür şekli görmeniz mümkündür. Güzel makyaj için öneriler arasında makyaj ürünlerinin cildinize uygun renklerde olmasının liste başında yer aldığını unutmadan karar vermelisiniz.

Su Geçirmez Ürünler

Waterproof yani su geçirmez ürünler edinerek yazın denize girdiğiniz, terlediğiniz ya da gün ortasında duş almanız gereken zamanlarda sık sık makyaj tazeleme sorunundan kurtulabilirsiniz. Örneğin waterproof maskara kullanarak denize girdiğinizde bile kirpiklerinizin çarpıcı görünümünü koruyabilirsiniz.

yaz makyajı

Yaz için Su Geçirmez Ürünler

Metalik ve Parlak Ürünler

Yaz aylarının canlılığına uyum sağlamak için her senenin trendi olan metalik renkler, en çok göz kalemi ve krem farlarda tercih ediliyor. Göz altlarına tek şerit halinde renkli göz kalemi çekerek daha iri gözler elde edebili r ya da simli krem farları kullanarak gözlerde modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Maskaranızı lacivert gibi neon renklerde tercih etmekse bir diğer yenilikçi ve canlandırıcı fikir olabilir.

Nemlendirici Kullanımı

Yaz aylarında cildinize uygulayacağınız baz ürünler sayesinde yaz makyajları çok daha belirgin ve kalıcı bir hal alır. Ancak daha da önemlisi terlemenin etkisiyle açılan gözeneklerin direkt olarak çevresel faktörlere maruz kalması ya da makyaj ürünlerini absorbe etmesi cilt için sağlıklı değildir. Bu nedenle gözenekleri daha sağlıklı ürünlerle örtmek adına yazın mutlaka güneş kremi ya da nemlendirici bir kremi baz olarak kullanmaya özen gösterin. Kullandığınız bu nemlendirici ürünün cilt tipinize uygun olduğundan emin olun.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?
10 12 2019 - 16:45
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi
10 09 2019 - 14:40
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi
1 08 2019 - 16:53