Sağlık

Yaşlanma ve Sivilce Karşıtı Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır, Nasıl Kullanılır?

Kozmetik mağazalarından, aktarlardan ve online doğal malzemeler satan internet sitelerinden kolaylıkla bulabileceğiniz beyaz kil ile hazırlayacağınız mucize bir maskenin tarifini sizlere vereceğiz.  İçerisinde sadece evde bulunan birkaç basit malzemeyi ekleyerek beyaz kil maskesini kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Düzenli olarak bu maskeyi kullanmanız durumunda ortaya çıkan mucize etkileri sizi çok şaşırtacak.

Şaşırmaya hazırsanız sizleri daha fazla merakta bırakmadan hemen tarifimize ve faydalarına geçelim. İşte beyaz kil maskesi tarifi ve mucize faydaları…

Beyaz Kil Maskesi Tarifi

Her evde bulunan sadece birkaç ve doğal basit malzeme ile hazırlayabileceğiniz beyaz kil maskesi faydaları ile adından son dönemlerde çok söz ettiriyor. Biz onun faydalarına geçmeden önce sizlere tarifini verelim.

Kolay Beyaz Kil Maskesi

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1 çay kaşığı beyaz kil
 • 1 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı:

Yukarıda saydığımız 3 malzemeyi bir kasenin içerisine alın ve hepsini iyice karıştırın. Beyaz kil maskesinin hazırlanışı bu kadar kolay. İsterseniz uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğüne göre malzemeleri arttırabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Cildinizi maske için gerekli olan karışımı hazırlamadan önce iyice temizlememiz gerekiyor. Yüzünüzde bulunan makyaj kalıntılarını ve kirleri tamamen uzaklaştırdıktan sonra cildinizi kurutun ve hazırladığınız karışımı hızlı bir şekilde yüzünüze uygulayın. Uygulama sırasında isterseniz yumuşak uçlu bir fırça da kullanabilirsiniz. Cildinize bütün konuşma sürdükten sonra iyice kurumasını beklemeniz gerekiyor. Bu şekilde yaklaşık 10 – 15 dakika bekledikten sonra maskenin kuruyup sertleştiğini göreceksiniz. Hatta maske siz hareket ettikçe çatlamaya başlayacaktır. Cildinizden maskeyi çıkarırken dikkatli olun çünkü bu sert yapılı bir maskedir cildinize zarar verebilir. Ilık su ya da ıslak pamuk yardımı ile maskeyi hafifçe ovalayarak cildinizden çıkarabilirsiniz. Karışımı uygularken yüzünüzde kullanacaksınız göz çevresi ve dudak kenarlarını sürmemeye özen gösterin. Hazırlayacağınız bu maske haftada bir defa kullanıma uygundur.

Not: cildinize karışımı uyguladıktan sonra yüzünüzde sizi rahatsız eden bir yanmaya da kaşıntı gibi bir durum olursa hemen vazgeç çıkarmamız gerekiyor. Maskeyi çıkarmanıza rağmen hala şikayetler sürerse mutlaka bir doktora başvurun.

Yaşlanma ve Sivilce Karşıtı Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır, Nasıl Kullanılır?

Sivilce Karşıtı Beyez Kil Maskesi Tarifi

Yukarıda sizler için yapımı ve kullanımı kolay bir beyaz kil maskesi tarifi verdik. Fakat bu maskeyi denemenizi rağmen Sivilcelerden hala kurtulamıyorsanız sizler için daha etkili bir maske tarifimiz var. Bu konuda maskenin içerisine limon suyu eklemek sizler için kurtarıcı olacaktır.

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı Taze sıkılmış limon suyu
 • 1 çay kaşığı beyaz kil
 • 1 – 2 adet toz haline getirilmiş Aspirin

Yapılışı:

Öncelikle 2 adet aspirini ezerek toz haline getirin. Daha sonra bir kasenin içerisinde bütün malzemeleri karıştırarak maskenizi hazır hale getirin. Yukarıda verdiğimiz maske tarifi gibi bu karışımı cildinize uygulayabilirsiniz. Fakat cildinizde yoğun sivilceler varsa sivilcelere zarar vermemek için maskeyi cildinize sürerken ve çıkarırken biraz daha dikkatli olun. Haftada 1 defa bu karışımı kullanabilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları

Bugün sizler için iki farklı beyaz kil maskesi tarifi hazırladık. Oldukça etkili olan beyaz kilin faydaları hakkında hala bir fikriniz yoksa sizlere beyaz kil maskesinin faydalarından da bahsedelim.

 • Ciltte kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan beyaz kil maskesi yaşlanma karşıtı bir etki oluşturur.
 • Gözenekleri temizleyen beyaz kil maskesi tıkanmış cilt gözeneklerini açılmasını ve cildin nefes almasını sağlar.
 • Cildi temizler
 • Çeşitli dış ve iç faktörler nedeniyle sertleşen cilt beyaz kil maskesi sayesinde yumuşar
 • Cildi canlandırır ve parlak bir görünüm verir.
 • Düzenli olarak kullanılması durumunda sivilcelerin azalmasına ve hatta tamamen Yok olmasına destek olur.
 • Pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardım eder.
 • Beyaz kil antioksidan özellikler göstermesi nedeniyle cildi toksinlerden temizler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu