YAŞ kararları açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan YAŞ kararlarını onayladı

Yüksek Askeri Şura toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın YAŞ kararlarını duyurdu.

01.08.2019 - 17:13
02.08.2019 - 11:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Yüksek Askeri Şura toplantısında alınan kararları açıkladı. İbrahim Kalın tarafından yapılan açıklamaya göre 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 14 General ve Amiral bir üst rütbey, 40 Albay ise General ve amiralliğe yükseltildi. Aynı zamanda 12 General ve amiralin görev süreleri bir yıl, 313 Albayın ise görev süreleri 2 yıl uzatıldı. 47 General ve Amiral kadrosuzluk nedeniyle bir General yaş haddi nedeniyle emekliye sevk edilirken, hala 241 olan General ve Amiral sayısının 233 olacağı ifade edildi.

Terfiler de geldi

İbrahim Kalın açıklamasının devamında 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Kara Kuvvetleri komutanlığından Tümgeneral İrfan Özsert’in korgeneralliğe terfi ettirildiğini belirtti. Aynı zamanda tuğgeneraller, Sezai Öztürk, Bahtiyar Ersay, Ömer Ertuğrul Erbakan, Selami Arslan ve Ahmet Karamahmut tümgeneralliğe terfi ettirildi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli tuğamiral Yankı Balcıoğlu’nun ise Tümamiralliğe, yine Hava Kuvvetleri’nde görevli tuğgeneraller, İsmail Üner, Erdoğan Gür, Ali Serin, Kutlay Demir, Selçuk Aygün ve Olcay Yılmaz’ın Tümgeneralliğe terfi ettikleri İbrahim Kalın’ın açıklamasında belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı

Diğer yandan YAŞ toplantısında alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Toplantıda alınan kararlar 30 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim