Yarın İlk Seferini Yapacak Olan Efsane Tren Ankara Ekspresi İçin Bütün Biletler Tükendi

Demiryolu ile seyahat etmeyi seven herkesin “efsane tren” olarak adlandırdığı Ankara Ekspresi yarın ilk seferini yapacak. Ankara ekspresinin ilk seferi için bütün biletler tükendiği öğrenildi.

04.07.2019 - 13:23
04.07.2019 - 13:48
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yarın ilk seferini Ankara’dan istanbul Halkalı’ya yapacak olan Ankara ekspresi 6 Temmuz tarihinden itibaren karşılıklı olarak seferlerine devam edecek. Tren Ankara ve Halkalı’dan her gün saat 22.00’de eş zamanlı olarak hareket edecek. Ankara Halkalı hattında 8 saat 44 dakika sefer saati olan trenin, Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy duraklarında duracağı öğrenildi.

Efsane Tren Olarak Biliniyor

Geçmiş zamanlarda özellikle sanatçıların, yazarların ve demiryolu ile seyahat etmeyi sevenlerin ilgi gösterdiği Hatta efsane tren olarak nitelendirilen Ankara Ekspresi TCDD taşımacılık A.Ş den yapılan açıklamaya göre yarın ilk seferini yapacak. Talebin yoğun olduğu öğrenilen trende biri engelliler için olmak üzere 4 pulman, dört yataklı ve bir yemekli vagon bulunuyor. Ankara ekspresinin toplam yolcu kapasitesi 311 olarak açıklandı. 4 pulman vagonda 231 kişi seyahat edebilirken dört yataklı vagonda ise 80 kişi seyahat edebiliyor.

Her Gün 22.00’de Karşılıklı Olarak Kalkacak

Trenin yarın yapılacak olan ilk seferinde bütün biletler satıldı. Yani Ankara’dan hareket eden tren 311 yolcusu ile tam kapasite dolu olarak İstanbul’a gelecek. 6 Temmuz tarihinden itibaren de tren Ankara ve Halkalı’dan aynı saatte hareket edecek. Trenin Ankara Halkalı arasındaki toplam seyahat süresi ise 8 saat 44 dakika olacak. Halkalı Ankara güzergahındaki seyahat süresi 9 saat olan trene şimdiden ilgi yoğun.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim