Xiaomi’nin giyilebilir teknoloji satışı istatistikleri Apple’a göre oldukça yükseklerde!

Batı dünyası tarafından çok bilinmeyen ancak son zamanlarda kendisini dünyaya kanıtlamayı başarmış olan Xiaomi, ABD merkezli market araştırma şirketi olan IDC'nin yayımladığı verilere göre 2018'in üçüncü çeyreğinde Apple'ı birim satışlarda geride bıraktı. Giyilebilir teknolojiler alanında dünya çapında büyük başarılar yakalayan Xiaomi, satışlarda geçen yıl ile karşılaştırıldığı zaman %90.9'luk inanılmaz bir satış artışı gerçekleştiği görülüyor. 

03.08.2019 - 17:47
03.08.2019 - 17:49
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

IDC’nin açıklamalarına göre bu artışın en büyük sebebi, Mi Band 3’ün piyasaya sürülmesi ve Xiaomi’nin Çin dışına da açılması. Çin içindeki satışlar, hala toplam satışların %61’ini oluştursa da pazarı genişletme stratejisinden önce Çin içinde yapılan satışların oranı %80’di. Bu genişleme başarısı Xiaomi’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere diğer kıtalarda da pazarını oldukça iyi bir seviyede büyüttüğü anlamına geliyor.

Giyilebilir teknoloji pazarı, 2018’de %21.7’lik bir büyüme gösterdi

IDC’ye göre bu büyüme sanılanın aksine akıllı saatler vasıtasıyla değil, çok daha basit giyilebilir teknolojik ürünler sayesinde yaşandı. Basit cihazların daha temel özelliklerinin ve daha düşük fiyatlarının insanlara daha çekici geldiği kaydedilen verilerde, büyümenin fazlasıyla büyük kısmının Asya ve Pasifik’te yaşandığı da yapılan açıklamalar arasındaydı. ABD’de de bu pazar büyüklüğünün %0.4 oranında küçüldüğü belirtildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim