Xiaomi MIUI’da Bulunan Reklamları Azaltacağını Açıkladı!

Xiaomi geçtiğimiz aylarda özel arayüzü MIUI üzerinden oldukça ciddi eleştiriler almıştı. Kullanıcılar arayüzü sevmiş olsa da arayüzü işgal eden reklamlar kullanıcıların tepkisini toplamaya yetmişti. Yapılan şikayet ve eleştirilerin ardından şirket tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve MIUI platformunda yer alan reklamların denetleneceği duyuruldu. Bu açıklama ile birlikte reklam sayısında ciddi bir azalma yaşanacağını söyleyebiliriz. Kullanıcı […]

13.06.2019 - 15:34
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Xiaomi geçtiğimiz aylarda özel arayüzü MIUI üzerinden oldukça ciddi eleştiriler almıştı. Kullanıcılar arayüzü sevmiş olsa da arayüzü işgal eden reklamlar kullanıcıların tepkisini toplamaya yetmişti.

Yapılan şikayet ve eleştirilerin ardından şirket tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve MIUI platformunda yer alan reklamların denetleneceği duyuruldu. Bu açıklama ile birlikte reklam sayısında ciddi bir azalma yaşanacağını söyleyebiliriz.

Kullanıcı Deneyimini Olumsuz Etkileyen Reklamlar Kaldırılacak

Tepkilerin ardından yapılacak yeni düzenleme ile ilgili bilgi veren Xiaomi CEO’su, kullanıcı deneyimine olumsuz etkiler bırakan reklamlar ve uygun bulunmayan reklamların kaldırılacağını bildirdi. Yapılan açıklamaların hemen ardından Xiaomi kullanıcıları reklam sayısında azalmalar oldu. Yapılacak düzenlemeler ile reklam sayısında yapılan azalmalar olacak. Bununla birlikte MIUI sistem araçları yardımıyla reklamları engelleyebileceğiniz bir özellikte yer alacak.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim