Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Xiaomi Mi Band 5 özellikleri netleşmeye başladı

Son Güncelleme:
 Xiaomi Mi Band 5 özellikleri netleşmeye başladı

Xiaomi‘nin giyilebilir teknoloji ürünlerinden olan Mi Band ürününün yeni üyesi Xiaomi Mi Band 5 özellikleri belli olmaya başladı ve fotoğrafları sızdırıldı. Uygun fiyatlı bir çözüm olan Mi Band serisi, sahip olduğu özellikleri ile kullanıcılarına tatminkar bir deneyim sunuyordu.

Xiaomi Mi Band 5 görüntüleri

xiaomi mi band 5

Ürünün yeni görünümünün bu şekilde olacağı iddia edildi. Görüntülerin kaynağı ise SlashLeaks isimli ünlü sızıntı sitesi. Görüntülere baktığımızda ürünün daha büyük ekrana ve daha ince çerçevelere sahip olduğunu görebiliyoruz ve ayrıca ürünün ortasında hala bir kapasitif düğme görebiliyoruz.

Sosyal medyada birçok kullanıcı ise ürünün böyle görünmeyeceğini düşünüyor. Uygun fiyatlı bir çözüm olan Xiaomi Mi Band ürün ailesi, teknolojik olarak çok ileri götürmeyecek ama maliyeti arttıracak çözümleri tercih etmeyen bir ürün ailesi. Daha çok fiyat ve performans dengesini koruyan, sahip olduğu özellikleri az ama iyi bir deneyimle sunmaya çalışan firma, ürünün tasarımına önem verse de bu denli bir değişiklik beklenmiyor.

Mi Band 4 modelinde 0,95″ bir ekranla karşımıza çıkan Xiaomi, bu konuda bizleri aslında şaşırtmıştı. Belki de yeni modelinde yine uygun fiyatlı bir çözüm olarak daha önce de iddia edildiği gibi 1.2″ boyutunda bir AMOLED ekran ile karşımıza çıkabilirler. Eğer ürünler gösterildiği gibi çerçevesiz bir tasarıma sahip olursa ve AMOLED ekran ile gelirse, piyasadaki hakimiyetini arttıracağını düşünenlerdenim.

Önceki modellerinde yalnızca Çin’de sunulan NFC teknolojisinin artık global pazara da sunulması bekleniyor. Temassız ödeme teknolojilerinin yayılmasına Xiaomi sessiz kalmayacaktır.

mi band 5


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap