Windows Hızlandırma İpuçları

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
27 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Dünyanın en çok kullanılan kişisel bilgisayar (PC) işletim sistemleri arasında yer alan Windows, özellikle geçtiğimiz dönemde Microsoft tarafından çıkarılan Windows 10 ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak bilgisayarın özelliklerinin yanı sıra Windows içerisinde yapılan işlemler de çeşitli yavaşlıklara yol açıyordu. Aşağıda yer alan yöntemleri uygulamanız halinde ise yavaşlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Programları Başlangıçtan Kaldırın: Bilindiği üzere bilgisayar açıldığında çeşitli uygulamalar da arka planda çalışmaktadır. Bilgisayarı başlatırken arka planda çalışmaya başlayan programları kaldırarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Görsel Efektleri Kapatın: Bilindiği üzere görsel efektler, ekran koruyucuları ve diğer detaylar beraberinde Windows’u yavaşlatmaktadır. Windows’u hızlandıracak yöntemlerden birisi de görsel efektlerin kapatılmasıdır. Kapattıktan sonra Windows’un gözle görülür bir şekilde hızlandığını görebilirsiniz.

Gücü Kontrol Edin: Bilgisayarınız eğer Laptop ise güç ayarlarını kontrol ederek en iyi performansta kullandığınıza emin olun. Pil tasarrufu ya da dengelide kullanmanız halinde bilgisayarınız tam olarak performans göstermemekte ve yavaşlamaktadır.

Gereksiz Uygulamaları Kaldırın: Bilgisayarınızda kullanmadığınız ya da eski olan uygulamaları kaldırarak hem alan açabilir hem de bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz. Kullanılmayan uygulamaların silindiği bilgisayarlarda gözle görülür bir hızlanma meydana gelir.

Virüslere Karşı Tarayın: Kişisel bilgisayarda yer alan virüsler beraberinde yavaşlık sorununa da yol açmaktadır. Bu yüzden sürekli olarak virüs taraması yapmanız ve virüsleri ortadan kaldırmanız, özellikle bilgisayardaki yavaşlığı önlemeniz için önemlidir.

 


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com