Windows Hızlandırma İpuçları

Windows işletim sistemini hızlandırmak için haberimizde yer alan yöntemleri kullanabilirsiniz.

27.11.2017 - 6:44
27.11.2017 - 6:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünyanın en çok kullanılan kişisel bilgisayar (PC) işletim sistemleri arasında yer alan Windows, özellikle geçtiğimiz dönemde Microsoft tarafından çıkarılan Windows 10 ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak bilgisayarın özelliklerinin yanı sıra Windows içerisinde yapılan işlemler de çeşitli yavaşlıklara yol açıyordu. Aşağıda yer alan yöntemleri uygulamanız halinde ise yavaşlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Programları Başlangıçtan Kaldırın: Bilindiği üzere bilgisayar açıldığında çeşitli uygulamalar da arka planda çalışmaktadır. Bilgisayarı başlatırken arka planda çalışmaya başlayan programları kaldırarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Görsel Efektleri Kapatın: Bilindiği üzere görsel efektler, ekran koruyucuları ve diğer detaylar beraberinde Windows’u yavaşlatmaktadır. Windows’u hızlandıracak yöntemlerden birisi de görsel efektlerin kapatılmasıdır. Kapattıktan sonra Windows’un gözle görülür bir şekilde hızlandığını görebilirsiniz.

Gücü Kontrol Edin: Bilgisayarınız eğer Laptop ise güç ayarlarını kontrol ederek en iyi performansta kullandığınıza emin olun. Pil tasarrufu ya da dengelide kullanmanız halinde bilgisayarınız tam olarak performans göstermemekte ve yavaşlamaktadır.

Gereksiz Uygulamaları Kaldırın: Bilgisayarınızda kullanmadığınız ya da eski olan uygulamaları kaldırarak hem alan açabilir hem de bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz. Kullanılmayan uygulamaların silindiği bilgisayarlarda gözle görülür bir hızlanma meydana gelir.

Virüslere Karşı Tarayın: Kişisel bilgisayarda yer alan virüsler beraberinde yavaşlık sorununa da yol açmaktadır. Bu yüzden sürekli olarak virüs taraması yapmanız ve virüsleri ortadan kaldırmanız, özellikle bilgisayardaki yavaşlığı önlemeniz için önemlidir.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim