Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için de gelecek

Eklenme:
 Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için de gelecek

Microsoft yeni işletim sistemi olan Windows 10X’i geçtiğimiz aylarlar da duyurmuştu. Microsoft yeni işletim sisteminde büyük bir ilerleme kaydetti ve ürünü yakında kullanıma hazır hale getirecek. Gelen bilgilere göre Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için de gelecek.

Windows 10X özellikle çift ekranlı yeni nesil bilgisayarlar için geliştirilmişti, daha hızlı, daha esnek ve daha akıcı bir deneyim vadeden Windows10X, bakalım ne zaman kullanıcılarıyla buluşacak.

Windows10X dizüstü bilgisayarlar için de geliyor

Windows 10X’in özellikle çift ekranlı yeni nesil bilgisayarlar için geliştirildiği bilinen bir şey olmasına karşın, Microsoft ilk aşamada test için yeni işletim sistemini tek ekranlı dizüstü bilgisayarlar için çıkartabilir. Aynı zamanda çift ekranlı dizüstü bilgisayarlarını ne zaman sunacağıyla ilgili açıklama yapan şirket, “OEM ortaklarımızla birlikte çift ekranlı cihazları pazara sunmak için doğru zamanı aramaya devam ediyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Resmi olarak duyurulmasa da ertelenen bu kararın da koronavirüs nedeniyle ertelendiği tahmin ediliyor. Üretimin global pazarda durma noktasına geldiğini ve bundan özellikle teknoloji şirketlerinin en önemli maddesi olan donanım üretimlerinin etkilenmesi, bu ertelemelerin en önemli sebebi. Paylaşılan istatistiklere göre global pazarda Windows 10 kullanımı önceki döneme göre %75‘lik büyük bir artış gerçekleştirdi.

Başlangıçta Surface Neo gibi çift ekranlı donanımlar için planlanan Windows 10X daha sade, basit ve modern bir Windows arayüzü içeriyor. Kullanıcı arayüzünde büyük iyileştirmeler yapılırken, çoklu görev penceresi ve başlat menüsü tamamen elden geçirilmiş durumda.


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap