Windows 10 İşletim Sisteminde USB Type-C Sorunu Yaşanıyor

Microsoft'un yaptığı son Windows 10 güncellemesinden sonra bilgisayarların yavaş kapandığı konusuyla ilgili birçok geri bildirim yapılmıştı. Microsoft ekibi ise sorunu doğrularken kullanıcılara bilgisayarları yeniden başlatmaları noktasında tavsiyede bulundu.

25.06.2019 - 18:51
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Microsoft’un en başarılı işletim sistemleri arasında bir sıralama yapmak gerekirse, ilk iki sıraya yazılması gereken Windows 10, zaman zaman yapılan güncellemeler sonrası bazı sorunları da beraberinde getiriyor. İşletim sistemleri arasında en yüksek kullanım oranına sahip Windows 10, hataların düzeltilmesi için zaman zaman güncelleniyor.

SORUN TAMAMEN YAZILIM KAYNAKLI

Microsoft’un güncelleme yapmasının temel sebebi kötü amaçlı yazılımlar olsa da, yeni özelliklerinde uygulanabilmesi için güncelleme gerekiyor. Son güncellemeyle birlikte Windows kullanıcıları birçok yeniliğe sahip olsalar da yeni güncellemede açılış ve kapanış sorunları oluşmaya başladı. Birçok kullanıcı tarafından dile getirilen bu sorun hakkında Microsoft çalışanları mesai yapmaya başladılar.

Bu sorun ilk dile getirildiğinde birçok kişi sorunun eski tip Harddisklerden kaynaklandığını iddia etse de SSD kullanıcıları da sorunu destekleyen bildirimlerde bulundular. Ortaya çıkan yeni hatayla birlikte Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlar daha uzun sürede kapanıyorlar.

Windows 10 v1903 güncellemesinden sonra bilgisayarlar kapanırken ve uyku moduna alınırken çok fazla vakit kaybı yaşanıyor. Bu sürenin iki dakikadan fazla olması ise olayın donanım değil yazılım kaynaklı olduğu anlamına geliyor. Microsoft, sorunun USB Type-C kaynaklı olduğunu ve bilgisayarın yeniden başlatılmasıyla sorunun ortadan kalktığını açıkladı. Sorunu yaşayan kullanıcıların ise USB Type-C aygıtlarını cihazdan kaldırılması tavsiye ediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim