Teknoloji

WhatsApp’ta Yanlış Fotoğraf Gönderme Dönemi Bitiyor!

Dünya devi sosyal medya platformu Facebook’un elinde bulunan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarını mutlu edecek bir güncelleme ile geliyor.

WhatsApp’ın şimdilik sadece Android sürümüne gelecek olan yeni güncelleme ile kullanıcılar artık yanlış kişiye fotoğraf göndermeyecek.

Görsel Paylaşırken Alıcı İsimleri Görünecek

WhatsApp’a yapılacak olan yeni güncelleme ile artık kullanıcılar bir görseli paylaşırken alıcı isimlerini net olarak görebilecek. Bu sayede kullanıcılar paylaştıkları fotoğrafın doğru kişiye gidip gitmediğini son defa kontrol edebilme şansını yakalayacak.

WhatsApp’ım bu yeni özelliğinin şu anda beta aşamasında olduğu öğrenilirken ilerleyen günlerde Android sürümüne entegre alacağı ve daha sonra iOS uygulamasına da geleceği belirtildi.

WhatsApp Kullanıcıları Uyardı

Diğer yandan dünyanın en büyük online mesajlaşma platformu WhatsApp, toplu mesajlar yolu ile dağıtılan yanlış haberlerini önünü kesmek için kullanıcılarını uyardı. Yanlış haberleri mesaj atanlar ve yayanlar hakkında dava açılabilecek.

Uygulama üzerindeki çalışmalarına bütün hızıyla devam eden WhatsApp, adını lekeleyecek durumların önüne geçmek istiyor. Popüler mesajlaşma programı bu konudaki gereken bütün adımları atmaya başladı. WhatsApp tarafından yapılan uyarıda aynı mesajı birden fazla kişiye gönderen kullanıcılara yanlış haber yaymaları durumunda dava açılabileceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu